Доступність посилання

ТОП новини

Українці за кордоном закликають Януковича визнати Голодомор геноцидом


Світовий конгрес українців збирає підписи під петицією, в якій закликає Президента Віктора Януковича «публічно визнати Голодомор актом геноциду українського народу».

Ініціатор цієї кампанії, генеральний секретар Світового конгресу українців Стефан Романів в інтерв’ю Радіо Свобода заявив, що на сьогодні отримали 1,8 тисячі підписів, а під кінець тижня очікують п’ять тисяч.

«Це лише другий день як вона стоїть в інтернеті, а вже маємо понад тисячу підписів з різних країн світу. І через загальне знання про Голодомор це показує Президентові Януковичу, що не всі поділяють його думку…», – заявив голова координаційного комітету в справах Голодомору.

«Президент (Янукович) зробив помилку в своїй позиції. Ніхто не сперечається, що голод був у різних країнах світу, я вже йому про це кілька разів говорив. Він може запросити й президента Медведєва, і уряд Казахстану, щоб вони з Президентом України підписали заяву, що Голодомор був злочином проти людства, що Сталін це створив і що вони спільно засуджують ці позиції та Сталіна», – сказав Стефан Романів.

Минулого тижня американський Білий дім поширив заяву офіційного представника Ради національної безпеки США Майкла Гаммера, в якій йшлося про те, що Голодомор мав на меті зламати волю українців.

«Ми відзначаємо 77 роковини трагічних подій Голодомору, коли мільйони невинних українців загинули в результаті цілеспрямованої політики Йосипа Сталіна. Американці приєднуються до українського народу та етнічних українців по всьому світу, поминаючи всіх загиблих», – йшлося в заяві.

За словами Гаммера, Голодомор був організований «з наміром зламати волю народу України і прагнення українців до самовизначення. Але ця акція провалилася, тому що народ України і наша сильна українсько-американська громада по всій території Сполучених Штатів ніколи не полишали надії на те, що їхня Батьківщина буде вільною».

Цієї суботи, 27 листопада, відбудеться вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932–33 років.
XS
SM
MD
LG