Доступність посилання

ТОП новини

Віктор Янукович боїться Майдану (світова преса)


Прага – У світі триває обговорення підсумків саміту НАТО в Лісабоні 19-20 листопада і можливих шляхів модернізації альянсу для виконання нових функцій у сучасному глобальному контексті. Відомі аналітики закликають НАТО і Захід не полишати напризволяще сусідів об’єднаної Європи – Молдову, Україну, Білорусь. Світові видання широко коментують масові акції протесту українських підприємців. Оглядачі наголошують, що цього разу представники малого і середнього бізнесу виступають єдиним фронтом проти нового грабіжницького Податкового кодексу – Схід і Захід України разом проти влади Києва і олігархів, які хочуть перекласти всі економічні проблеми на мільйони малих підприємців. Газети також зауважують, що «Янукович не наважується підписувати новий Податковий кодекс, бо має страх серйозно втратити свою популярність і боїться наростання масовості нинішніх протестів».

Відомий оглядач «Вашингтон Пост» Енн Аппельбаум вважає, що НАТО сьогодні стоїть на новому шляху перед якісно новими глобальними викликами тероризму, кіберзлочинності, захисту своїх нових членів від регіональних загроз. Тут також відзначено, що НАТО не має забувати потреб сусідів об’єднаної Європи, котрі очікують підтримки на шляху демократичного розвитку. «Це унікально доброзичливий момент. Якраз нині в Молдові прозахідний уряд; геополітика України повисла у повітрі; у грудні нас чекають вибори в Білорусі. Ми на Заході кривимося самі на себе, але європейці на наших кордонах все ще бачать у нас привабливість. Але ми такими залишимося лише тоді, коли будемо щось робити для них», – наголошує Енн Аппельбаум.

Оглядач «Вашингтон Таймз» Сол Сандерз також вважає, що сама присутність НАТО на кордонах ЄС сприяє демократизації в сусідів, але погано, що «справа розширення альянсу залишається незавершеною, і це могло б захистити Грузію від російської загрози, яка все ще залишається такою сьогодні і для України».

Московська «Нєзавісімая газета» вважає, що сто тисяч представників малого і середнього бізнесу України, які вийшли у ці дні на протести проти нового Податкового кодексу влади, добряче налякали владу Віктора Януковича. Але те, як зауважує газета, що «представники підприємців висловлюють свої невдоволення і владою, і опозицією, свідчить про відсутність серйозної загрози команді Януковича, поки що». Показове також і те, як пише «Нєзавісімая газета», що виступи представників малого і середнього бізнесу «мають політичний відтінок: окрім скасування Податкового кодексу вони ініціювали збір підписів на проведення референдуму з питання довіри до Президента і Верховної Ради». Газета також цитує представників нового Майдану в Києві, які попереджають, що «головний удар розпочнеться у четвер: або Янукович, котрий до президентських виборів обіцяв 5-річні податкові канікули для малого бізнесу, заборонить побори і накладе вето на цей кодекс, або ж земля горітиме під ногами влади. Малий і середній бізнес – це 3-4 мільйони людей. Плюс працівники, родини, друзі». Експерти також вважають, що передумови революційної ситуації в Україні вже наявні і «перший тривожний дзвоник для влади вже пролунав».

Американська «Вашингтон Пост» інформує, що «наметовий табір у центрі Києва влаштований протестувальниками проти високих податків». Малі і середні підприємці України, котрі протестують, як пише впливова газета з Вашингтона, бачать в урядовому Податковому кодексі загрозу якраз для малого підприємництва. Тисячі протестувальників у містах України, наголошує «Вашингтон Пост », «відображають зменшення популярності нинішнього Президента Януковича». Видання також наводить думки експертів про те, що новий кодекс може, насправді, фактично зменшити урядові доходи, бо душить,на догоду великому бізнесу, якраз масовий малий і середній бізнес. Тут також висловлюються побоювання, що новий Податковий кодекс викличе ще більший спалах корупції, даючи податковим інспекторам занадто великі повноваження з контролю над підприємствами. « Вашингтон Пост» наголошує, що влада боязко реагує на демонстрації в Києві, «Янукович розгублений і сумнівається, чи підписувати кодекс, бо боїться серйозного падіння своєї популярності. Він пообіцяв протестувальникам зустрітися з ними цього тижня і врахувати їхні вимоги». Газета також вказує на те, що демонстранти продовжують свої протести,
незважаючи на офіційні заборони влади. Тут також відзначено, що податкова система України перебуває нині у «трійці найгірших у світі, за даними Світового банку, котрий дослідив понад 180 країн».
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG