Доступність посилання

ТОП новини

Медведєв попереджає про політичний «застій» у Росії


Президент Росії Дмитро Медведєв попередив, що повне домінування владної партії «Єдина Росія» і відсутність політичної конкуренції ведуть до «застою».

Як заявив він у понеділок у своєму відеоблозі, симптоми такого застою вже протягом якогось часу виявляються в політичному житті Росії й виникла загроза «перетворення стабільності на фактор стагнації».

За його словами, такий застій однаково згубний і для владної партії, і для опозиційних сил.

Якщо опозиція не має ані найменшого шансу виграти в чесній боротьбі, вона деградує й стає маргінальною, але й якщо владна партія не має шансів ніде й ніколи програти, вона «бронзовішає» і врешті теж деградує, заявив російський президент.

Тому, вважає він, у Росії виникла необхідність «підняти рівень політичної конкуренції».

Тож головне завдання влади, сказав Медведєв, – підвищити «якість народного представництва». Для цього, на його думку, треба зробити так, щоб політична більшість «була не просто більшістю, що складається зі статистів і виконавців», щоб владна партія була «не просто додатком до виконавчої влади», а мала і права, і обов’язки.

Але при цьому, заявив президент Росії, «політичні реформи не повинні призвести до хаосу і паралічу демократичних інститутів».

Медведєв виступив із цими заявами напередодні свого політичного звернення до російського парламенту, з яким він має виступити наступного тижня.
XS
SM
MD
LG