Доступність посилання

ТОП новини

Ющенко: влада не повинна боятися пам’яті


Колишній Президент України Віктор Ющенко в зверненні з нагоди вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років заявив, що українська влада не повинна боятися пам’яті.

«Не треба боятися свого народу. Власного минулого. Свого майбутнього. Бо те, що ми робимо сьогодні, – це праця задля майбутнього. Це – головне пояснення для тих, хто запитує – «а що робити далі?». Нація виростає з великої духовної солідарності. Це – головна передумова для будь-яких державних, політичних чи економічних звершень. Я усвідомлюю нашу солідарність як єдність, в якій немає пафосу і фальші», – цитує Ющенка прес-служба «Нашої України».

За його словами, традиція запалювати свічки у вікнах в останню суботу листопада на згадку про жертв Голодомору є символом сили українського народу.

«Запалена свіча у вікні в День Голодомору – це знак, що в нашій країні є любов і тепло. У цій традиції проявляється велика шляхетність людей, які мають любляче й небайдуже українське серце. Це – знак, що є український народ і що в ньому живе могутня сила, котра неминуче затвердить національну правду й справедливість», – йдеться в зверненні.

День пам’яті жертв Голодоморів відзначається в Україні щорічно в четверту суботу листопада.

Громадський комітет із вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду закликав усіх українців завтра о 16:00 запалити свічку пам’яті на своєму вікні та долучитися до жалобних заходів.
XS
SM
MD
LG