Доступність посилання

ТОП новини

Сайт WikiLeaks оприлюднив тисячі секретних документів


Інтернет-сайт WikiLeaks оприлюднив понад 250 тисяч американських дипломатичних документів. Це викликало різку реакцію Вашингтона. Білий дім виступив з офіційною заявою з цього приводу. «Така інформація ставить під загрозу наших дипломатів, розвідників і людей з усього світу, які звертаються до Сполучених Штатів по допомогу в розвитку демократії і публічності урядів», – ідеться в заяві.

Сайт WikiLeaks зробив публічним секретне листування посольств США в усьому світі. Зокрема, оприлюднені думки деяких арабських лідерів, у тому числі короля Саудівської Аравії Абдалли, який закликав Сполучені Штати атакувати Іран, щоб покласти край його ядерній програмі.

Ідеться про ризик застосування пакистанських ядерних матеріалів для здійснення терористичної діяльності, використання китайським урядом комп’ютерних хакерів тощо. У дипломатичних документах міститься також інформація про дуже тісні відносини між російським лідером Володимиром Путіним і його італійським колегою Сільвіо Берлусконі та ймовірні зв’язки між російським урядом та організованою злочинністю.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG