Доступність посилання

ТОП новини

Януковичу підказали слово «Армагедон» (європейська преса)


Прага – Деякі газети вважають, що прибуття у суботу на київський Майдан Президента Януковича мало на меті «погасити» найбільш радикальні настрої серед мітингуючих. Чимало видань цитують заяву Президента України щодо Голодомору і наводять думки експертів про те, що вжити слово «Армагедон» для характеристики Голодомору 1932-33 років в Україні Президента «змусили» його радники, щоб цим пом’якшити його попередні заяви про невизнання Голодомору геноцидом українського народу. Оглядачі у Європі також не виключають, що суд над Іваном Дем’янюком у Мюнхені може виявитися незаконним.

Польська «Жечпосполіта» наголошує, що Президент України закликав українців говорити про історію Голодомору 1932-33-го «правду і лише правду» та назвав у своєму зверненні, напередодні 77-х роковин пам’яті про масові жертви з вини Сталіна та комуністичних лідерів в Україні, цю трагедію українського народу «Армагедоном». (Армагедон – за Іваном Богословом у його «Одкровенні» – остання битва між силами добра і зла перед кінцем світу.) Польське видання також наголошує, що «Янукович не визнає Голодомор в Україні як геноцид», і нагадує, що 26 країн світу, включно з Польщею, назвали цю трагедію геноцидом українського народу. Тут також наведені думки експертів про те, що Януковичу підказали назвати Голодомор «Армагедоном» його радники, щоб якось пом’якшити попередні заперечення нинішнього глави держави щодо «геноциду українців» у 1932-33 роках. Згідно з законом України від 2008 року, Голодомор 1932-33 років є «актом геноциду українського народу». Участь Януковича в акції пам’яті жертв Голодомору в суботу, 27 листопада, експерти пояснюють тим, що він «не міг проігнорувати настрої більшості українців, які надають велике значення пам’яті про цю трагедію».

Російське видання «Комерсант» інформує про відвідини минулої суботи Президентом Януковичем «мітингуючого Майдану» у центрі Києва та його обіцянки представникам малого бізнесу України «врегулювати найближчими днями конфлікт довкола Податкового кодексу, назвавши досить імовірним накладення президентського «вето» на цей закон». Газета також не виключає, що «своєю поїздкою на Майдан Президент спробував зробити хід на випередження, щоб перехопити ініціативу у найбільш радикальної частини протестувальників».

Австрійська «Ді Прессе» інформує про те, що судовий процес над 90-річним Іваном Дем’янюком, якого звинувачують у злочинах нацизму в польському концтаборі Собібур у 1943 році, де нібито за його участі було знищено до 28 тисяч євреїв, може завершитися у Мюнхені у березні 2011 року. Суд Мюнхена змушений розглянути у перебігу засідань близько 100 нових документів, котрі виносять обвинувачення і захист Дем’янюка. Хоча адвокат підсудного Ульріх Буш вважає, що суд протриває ще до кінця 2011 року, тут також відзначено, що Буш наводить німецькому суду аргументи на користь незаконності цього процесу з тієї причини, що справа про Собібур була долучена від самого початку у судовому процесі проти Дем’янюка в Ізраїлі в 1988 році, коли підсудний був засуджений до кари смерті, але у 1993 році визнаний ізраїльським правосуддям невинним внаслідок помилки у визначенні особи Дем’янюка. «Ді Прессе» резюмує, що у разі визнання дійсним включення справи про Собібур у процес суду в Ізраїлі суд у Мюнхені може виявитися незаконним, бо «підсудний не може постати перед судом двічі за однією і тією ж справою». Тут також зауважено, що німецька прокуратура «заперечує факт включення справи про Собібур до ізраїльського процесу».
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

Дивитись коментарі (2)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG