Доступність посилання

ТОП новини

Примусове охолодження


Київ – У помешканнях двох мільйонів киян сьогодні стало значно холодніше після того, як управління магістральних газопроводів «Київтрансгаз» через борги обмежило газопостачання ТЕЦ компанії «Київенерго».

Як повідомили у Департаменті корпоративних комунікацій АК «Київенерго», УМГ «Київтрансгаз» знизив тиск газу для ТЕЦ-6 та ТЕЦ-5 АК «Київенерго». Станом на 30 листопада тиск газу по ТЕЦ-6 впав на 46% (з 3,7 до 2 кгс/см2), по ТЕЦ-5 – на 22,5% (з 4 до 3,1 кгс/см2).

Внаслідок падіння тиску газу виробництво електричної енергії на ТЕЦ-5 знизилося з 440 мВт до 300 мВт/год., на ТЕЦ-6 – з 440 мВт до 320 мВт/год. При втраті електричного навантаження на теплоелектроцентралях вимушено знизилися і показники виробленої теплової енергії. Таким чином, різко впала і температура теплоносія на усіх зазначених ТЕЦ.

За прогнозами синоптиків, у Києві найближчими днями очікується значне похолодання, але, незважаючи на це, газовики все ж таки знижують тиск газу. Згідно з нормативами, за середньодобової температури -5˚С температура теплоносія має становити 88˚С. Очікується, що при нинішніх темпах зниження тиску газу на станціях, температура теплоносія становитиме не більш як 55˚С. Таким чином, кияни знову відчуватимуть значні незручності та помітне зниження температури в оселях.

Обмеження газопостачання обумовлене заборгованістю енергокомпанії за спожитий газ. Несплата споживачами АК «Київенерго» боргів за спожиту теплову та електричну енергію, а також невідшкодування міськдержадміністрацією різниці в тарифах на тепло призвели до обмеження газу на ТЕЦ. Наразі борг КМДА перед «Київенерго» (різниця в тарифах) становить 1,1 мільярда гривень. При цьому борг енергокомпанії за природний газ становить також уже більше 1 мільярда.

У компанії обіцяють, що робота ТЕЦ стабілізується одразу після вирішення питання щодо погашення боргу з компенсації різниці в тарифах.

У «Київенерго» нагадали, загальний борг всіх споживачів компанії становить 1,8 мільярда гривень.

Дивитись коментарі (1)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG