Доступність посилання

ТОП новини
25 жовтня 2020, Київ 04:58

«Ферма тварин» за Януковичем


Віктор Янукович – молодець. Заветувавши Податковий кодекс, Президент зловив одразу кількох зайців: і протестувальникам вгодив, і здобув право звільнити в уряді неугодних, та й вкотре підтвердив своїм прихильникам, що він – з народом. Мудрий політичний крок, адже кодекс, схоже, ухвалять в будь-якому разі.

В Україні стартувала друга хвиля реформ, – кажуть в Національному інституті стратегічних досліджень. Першу, розповідають, провів у 1994 році Леонід Кучма.

Народ вірить аргументам свого лідера. Немов у Орвельській «Фермі тварин», коні-трудоголіки слухають свого мудрого кабана. Напевне Віктор Янукович у Орвела позичив тезу: «Щоб добре жити, треба працювати цілодобово». Пенсійна реформа – на черзі! Браво, Президенте!

Наш Президент піклується про пенсіонерів, особливо талановитих. Наприклад, скульптору Валентину Селіберу, чия бронзова скульптура стоїть на вході до Ботанічного саду ім. Фоміна у Києві, вже 90 років. У нього не лишилось живих родичів, він отримує мінімальну пенсію і живе один у маленькій квартирі. Він не має навіть підтримки соціальних працівників. «Жити стало добре, жити стало веселіше», – як в роки терору казав перший радянський Генсек.

Президент старається. Їздить до Європи, домовляється, акцентує переважно на позитиві і тому, що люди хочуть чути. У Європі, правда, не дурні сидять, про це свідчать їхні критичні резолюції про Україну. Однак навіть у Європейському парламенті швидкими темпами росте лобі Віктора Федоровича. Недаремно Європарламент тільки з третьої спроби зумів ухвалити рішення щодо України. Вітаю, Президенте!

Нещодавно рупор лідера Вадим Колісниченко розповів, що до наступних виборів в Україні змінять виборче законодавство, щоб народних депутатів обирати за також системою, як і місцевих обирали. Дарма, що таку виборчу систему розкритикували і європейські, і американські експерти. В Україні на черзі – Виборчий кодекс!

«Вас жахає проект Податкового кодексу? Ви ще не читали проекту Житлового!», – пише юрист Тетяна Монтян.

Кабальним профспілки називають і Трудовий кодекс.

І ще Митний та Бюджетний кодекси входять до програми реформ нашого лідера.

Свині Орвела, очоливши тварин, ухвалили 7 правил, за якими мала жити ферма. А потім ці правила непомітно змінювались для задоволення потреб свиней і обмеження робочого класу. Наполеон – головний кабан – поступово отримав безмежну владу.

Наприкінці тварини помітили нове правило: Всі тварини рівні. Але деякі тварини рівніші за інших. Звучить дуже по-сучасному, чи не так? Як закінчити цю сучасну казку, залежить від кожного з нас.
  • Зображення 16x9

    Ярина Матвійчук

    Приєдналася до команди «Голосу Америки» у 2014 році. Перед тим працювала в американському журналі National Geographic та на Радіо Свобода ведучою та редактором програми «Ранкова Свобода». У Києві волонтерила на «Радіо Марія» та в кіностудії Cinema House Group, у Гавані доглядала за хворими українськими дітьми в рамках проєкту «Україна – Куба». Розповідає, що любить книжки і поважає добре почуття гумору. Рецептом свого життя називає «Похвалу глупоті» Е. Роттердамського. Мріє покататися на всіх видах транспорту та спробувати їжу різних народів світу.

Дивитись коментарі (11)

XS
SM
MD
LG