Доступність посилання

ТОП новини

Генпрокуратура завершила розслідування справи Пукача


Головне управління з розслідування особливо важливих справ Генеральної прокуратури завершило розслідування кримінальної справи за обвинуваченням екс-керівника Департаменту зовнішнього спостереження МВС України Олексія Пукача, повідомляє прес-служба Генпрокуратури.

«Досудове слідство встановило, що в ніч з 16 на 17 вересня 2000 року Пукач О.П., діючи за вказівкою Міністра внутрішніх справ Кравченка Ю.Ф. та інших посадових осіб, вчинив умисне вбивство журналіста Гонгадзе Г.Р. за попередньою змовою групою осіб, у зв’язку з виконанням потерпілим громадських і журналістських обов’язків», – йдеться в повідомленні.

Крім того, Пукача звинувачують у перевищенні влади і здійсненні насильницьких дій проти члена Київського громадського правозахисного об’єднання «МИ» Олексія Подольського та знищення службових документів Департаменту оперативної служби МВС, що містили важливу для слідства інформацію про осіб, які брали участь у проведенні незаконного спостереження за Георгієм Гонгадзе.

Раніше генеральний прокурор Віктор Пшонка заявив, що «справу Гонгадзе» необхідно направити до суду в січні 2011 року.

У 2008 році трьох колишніх співробітників Департаменту зовнішнього спостереження і кримінальної розвідки МВС України визнали винними у скоєнні вбивства журналіста Гонгадзе і засудили до 12 і 13 років позбавлення волі.

Колишній керівник згаданого департаменту Пукач тривалий час перебував у розшуку, й у липні 2009 року його затримали в Житомирській області.
XS
SM
MD
LG