Доступність посилання

ТОП новини

У Донецьку відпрацьовують аферу із захоплення житла – експерти


Донецьк – Проект Житлового кодексу передбачає черговий переділ нерухомості в Україні, попереджають експерти. За словами юристів, за ідеєю створення товариств співвласників багатоквартирних будинків криється кримінальна афера з відбору нерухомості шляхом перетворення її на комунальну власність. Зокрема, підґрунтя для впровадження в життя цієї схеми вже готується у Донецьку, кажуть місцеві юристи.

Житлові будинки на центральних вулицях Донецька звільняють від власників-юридичних осіб, які зареєстрували своє приміщення як нежитловий фонд. Численні скарги громадян зафіксувала громадська організація «Спілка будівельників Донбасу».

Експерти стверджують, що малі підприємства, які займають перший поверх міста, можуть завадити реалізації нової кримінальної схеми, яка стане можливою при ухваленні нового Житлового кодексу.

«У нас дуже багато дзвінків про те, що власників перших поверхів в цікавих приміщеннях просто викидають на вулицю. Із простроченням строків подають апеляції на документи 2-3-річної давнини, опротестовують рішення судів, які оскарженню не підлягають, і апеляційні суди приймають такі апеляції. Усі прибудови зараз під ударом. Я думаю, що іде підготовка до ухвалення нового Житлового кодексу, який дозволяє при створення товариства співвласників квартир продати будинок за борги», – розповідає голова організації Наталя Кашкевич.

Схема проста – кодекс дозволяє маніпулювати цінами на комунальні послуги, будинки штучно банкротять і продають за борги власників, що зареєструвались як одна юридична особа, пояснює експерт. Єдине, що заважатиме процесу – інші юридичні особи, що володіють приміщеннями на перших поверхах.

Від свавілля посадовців у Донецьку вже страждає малий бізнес

Донеччанка Ірина Скрипник купила квартиру на першому поверсі житлового будинку на вулиці Артема. Вона мріяла відкрити свою перукарню і витратила майже рік для того, щоб узгодити усі потрібні документи. Втім, нещодавно прокуратура міста Донецька подала до суду апеляцію на оскарження видачі виконавчого листа з відміною реєстрації нерухомості у БТІ.

«Перші поверхи усі переведені у нежитлові приміщення. Моє приміщення на сьогодні не опалюється, воно непридатне для житла, тому що будівля 1937 року. Ми хочемо відкрити перукарню, дати роботу людям, втім нам просто не дають працювати», – говорить Скрипник.

Як сказав Радіо Свобода прокурор Євген Марахін, позиція прокуратури міста Донецька у даному випадку – не допустити переведення житлового фонду в нежитлові приміщення.

Між тим у «Спілці будівельників Донбасу» вважають, що прокуратурі міста цього не дозволено робити, адже справа стосується права власності. За словами експертів, у приціл прокуратури потрапляють лише найдорожчі будинки в центрі міста.

Перехід до товариств співвласників житла – неминучий

Проект нового Житлового кодексу в останній редакції дає людям рік на те, щоб замість ЖЕКів створити товариства власників квартир. Представники донецької влади сподіваються, що закон ухвалять найближчим часом. говорить голова Донецької облдержадміністрації Анатолій Близнюк:

«Увесь світ за цим принципом живе і хотілося б, щоб це відбулось якомога раніше. Не дай Боже ми далі будемо зволікати із цією проблемою! Строк експлуатації будинків доходить кінця!», – каже голова Донецької облдержадміністрації Анатолій Близнюк.

За словами оглядачів, описана схема відбору майна відпрацьовується у Донецьку як експериментальна, оскільки саме тут нинішня влада є найбільш впливовою.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG