Доступність посилання

ТОП новини

У новому держбюджеті зекономлять на чиновниках і… пенсіонерах


Микола Азаров

Київ – Кабінет Міністрів України на засіданні 8 грудня схвалив проект державного бюджету на 2011 рік. Вже у п’ятницю, 10 грудня, після доопрацювання цього документа його передадуть на розгляд у Верховну Раду. Представники Партії регіонів не передбачають якихось особливих проблем із розглядом проекту держбюджету в парламенті.

За словами міністра фінансів України Федора Ярошенка, до п`ятниці у проекті держбюджету буде доопрацьовано видаткові статті.

«Є доручення Прем`єр-міністра і членів уряду доопрацювати цей проект закону. У нас залишається сьогодні і завтра. І в п`ятницю, 10 числа, проект закону про держбюджет на 2011 рік буде подано у Верховну Раду», – зазначив Ярошенко.

За словами міністра, бюджет розрахований, виходячи з таких прогнозних макропоказників: номінальний ВВП – 1,253 трильйонів гривень, зростання ВВП – 4,5%, рівень інфляції – 8,9%, індекс цін виробників промислової продукції – 11,3%, фонд оплати праці – 398 мільярдів гривень, курс національної валюти – 7,95 грн./дол.

Про деякі особливості державного бюджету на наступний рік повідомив Прем’єр-міністр України Микола Азаров. Зокрема, уряд має намір різко скоротити в 2011 році витрати на утримання органів державної влади.

«Витрати на утримання органів державної влади порівняно з 2010 роком скорочуються більше ніж на 1 мільярд гривень», – повідомив Микола Азаров.

За його словами, економії буде досягнуто завдяки скороченню адміністративних витрат, продовженню оптимізації чисельності працівників державного і місцевого управління, ліквідації неефективних витрат.

Азаров зазначив, що вперше за останні роки в держбюджеті буде скорочено загальнодержавні видатки – на 23 відсотки.

Прем'єр також повідомив, що уряд закладає в проекті держбюджету на наступний рік скорочення обсягу державних позик на 30%, зменшується також обсяг державних гарантій. Крім цього, буде зменшено державну підтримку Пенсійного фонду – за рахунок проведеної пенсійної реформи.

Натомість, за словами Прем’єр-міністра, передбачається збільшення витрат на систему охорони здоров'я в країні на 1 мільярд гривень.

10 грудня Кабінет Міністрів внесе на розгляд Верховної Ради і законопроект, що обмежить максимальний розмір пенсій і збільшить вік виходу на пенсію для державних службовців.

Про це повідомив міністр юстиції Олександр Лавринович.

За його словами, відповідний законопроект був розглянутий і схвалений сьогодні на засіданні Кабміну.

«Сьогодні розглянуті й схвалені загальні підходи, які викладені в законопроекті. Він буде доопрацьований і запропонований Верховній Раді», – сказав Лавринович.

Проект закону передбачає вдосконалення пенсійної системи, зниження розміру максимальних пенсій і продовження віку перебування на державній службі.

«Передбачається, щоб охочі могли працювати довше, щоб держслужба не писала подання на продовження служби», – сказав Лавринович.

При цьому він відмовився повідомити подробиці законопроекту, зокрема щодо підвищення віку виходу на пенсію для жінок, пославшись на те, що він не є розробником документа.

Розгляд бюджету буде спокійним і діловим

Владислав Лук’янов
Члени фракції Партії регіонів у Верховній Раді переконані, що бюджетний процес у парламенті цього року буде мати діловий і спокійний характер.

«Треба спочатку отримати проект державного бюджету і вивчити його, – зазначив у коментарі Радіо Свобода депутат Владислав Лук’янов. – Передбачаю велику кількість пропозицій до цього документа. Але я впевнений, що він пройде усі необхідні процедури і буде ухвалений».

Лук’янов переконаний, що Україна увійде в 2011 рік із головним фінансовим документом.

Андрій Шкіль
Натомість народний депутат від фракції «БЮТ – Батьківщина» Андрій Шкіль наголошує, що бюджет цього року надійде із величезним запізненням, чого собі не дозволяли попередні уряди. Водночас, на думку Шкіля, цей бюджет відіграватиме винятково технічну роль.

«Владі треба буде закріпити новий Податковий кодекс. Обговорення держбюджету як такого не буде. Можливо, провладні депутати й поборються за кілька мільйонів. Але це не суттєво. Загалом бюджет пройде. Бо якраз на тлі його ухвалення і, можливо, ще Житлового кодексу уряд розраховує на забезпечення своєї діяльності коштами МВФ», – сказав Андрій Шкіль..

Дивитись коментарі (20)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG