Доступність посилання

ТОП новини

У Чехії загальнодержавний страйк держслужбовців


Рівно опівдні в Чехії розпочався одноденний загальнодержавний страйк. Як повідомляє кореспондент Радіо Свобода, його головною рушійною силою є державні службовці всіх рівнів, які таким чином висловлюють свій протест проти зменшення заробітної платні.

У страйку беруть участь працівники медичної сфери, системи освіти включно з працівниками дитячих садків, працівники судових, соціальних, фінансових установ, закладів культури, таких, як музеї, театри і бібліотеки.

Як повідомили профспілкові лідери, страйк не торкнеться невідкладних хворих, лікарський персонал у лікарнях підтримує страйк пасивно, так само, як пожежники і поліція, які залишаються на своїх робочих місцях.

У відповідності до політики економії, державним службовцям у Чехії з початком нового року має бути зменшена зарплата в середньому на 10 відсотків.

Страйк державних службовців підтримав голова Сенату – вищої палати парламенту Чехії, натомість чеський прем’єр звинувачує лівих і профспілки у спробі дестабілізації країни. Так само президент Вацлав Клаус вважає, що страйкуючі не усвідомлюють проблеми державної заборгованості Чехії.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG