Доступність посилання

ТОП новини

Уряд Чехії посилює боротьбу з іноземними злочинними угрупованнями


Прага – Уряд Чеської Республіки завершує роботу над новим проектом документа, який буде жорсткішим до іноземних організованих злочинних груп. У такий спосіб влада хоче обмежити діяльність структур, які на чеських теренах значною мірою впливають на ріст і розгалуженість злочинності. Йдеться також про те, щоб до боротьби з іноземними структурами залучити більше фахівців у різних сферах – від мовної до окремих високотехнічних галузей.

Іноземні злочинні структури дістались до Чехії переважно на рубежі 80-90-их років минулого століття. Левову частку з них складали організовані злочинні структури з теренів колишнього СРСР.

У Чехії, на думку фахівців, сформувалось кілька основних злочинних угруповань, вплив яких на внутрішнє життя чеського суспільства зріс настільки, що вони почали становити загрозу для безпеки країни. Передусім, мова йде про так звані російськомовні злочинні групи, а також злочинні структури з В’єтнаму і Монголії. Саме на боротьбу з ними спрямований новий проект міністерства внутрішніх справ Чехії.

Проект – чеський, гроші – норвезькі

Проект вдалось реалізувати завдяки фінансовій підтримці Норвегії, яка володіє спеціальним фондом боротьби з організованою злочинністю.

«Цей проект можна поділити на дві частини – технічну і освітню. Головна мета проекту – підвищити рівень знань наших фахівців у веденні бою з іноземними злочинцями на внутрішньому і міжнародному рівні, обмежити діяльність злочинних груп на чеських теренах, попередити їхнє вкорінення в інших країнах. Освітньою метою є також ознайомлення поліції з модерними методами праці й досвідом наших закордонних партнерів», – сказав Павел Гантак з міністерства внутрішніх справ Чехії.

Спеціально на реалізацію цього проекту чехи дістали від Норвегії півмільйона євро. Особливістю нового проекту є те, що до нього залучається і низка громадських організацій, зокрема тих, які безпосередньо співпрацюють із національними меншинами, знають їхню специфіку і на практиці допомагають інтеграції чужинців до чеського середовища.

Поліція вивчає історію національних меншин у Чехії

Одна з таких організацій – «Людина у скруті» – підготувала брошуру. Це своєрідна інструкція для поліції, в якій у доступній формі йдеться про специфіку життя трьох головних національних меншин у Чехії – українців, в’єтнамців і монголів.

Працівник організації «Людина у скруті» Мартін Ковальчік Радіо Свобода розповів, що «метою брошурки є представити звичайному поліцейському те, як національні об’єднання працюють, якою є їхня специфіка».

«Ці три меншини були вибрані тому, що вони найбільші в Чехії. Наприклад, про українців у короткому огляді написано, якими шляхами вони найчастіше до Чехії дістаються, де вони зустрічаються, йдеться трохи про історію еміграції. З досвіду знаємо, що нашій поліції відомо ще мало про життя іноземців. Також правда, що іноземці сприймають переважно поліцейського як загрозу, як ворога і не спілкуються з ним», – каже Ковальчік.

Національні злочинні угруповання «спеціалізуються»

Відтепер чеська поліція знатиме про життя меншин більше, відтак сподівається успішніше викривати нові методи злочинності іноземців на своїх теренах.

Аналіз міністерства внутрішніх справ свідчить, що групи з пострадянських теренів спеціалізуються більше на «відмиванні» грошей через ресторани і крамниці й торгують краденим пальним; в’єтнамці відомі наркомафією.

Звісно, новий проект боротьби з організованою злочинністю іноземців у Чехії враховує цю дуже специфічну «спеціалізацію».
  • Зображення 16x9

    Оксана Пеленська

    Працюю в Українській редакції Радіо Свобода 25 років, також стільки само років займаюсь історією української еміграції в міжвоєнній Чехословаччині. Закінчила славістику у Львівському університеті імені Івана Франка (1970 рік, диплом з відзнакою), протягом 1986–1989 років навчалась в аспірантурі Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені Максима Рильського НАН України. У 1992 році – стипендія Гетті Фундації (Getty Foundation, USA). До 1992 року працювала вченим секретарем Львівської національної галереї мистецтв. Протягом 1993–1995 років – керівник канцелярії посольства України в Чеській Республіці.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG