Доступність посилання

ТОП новини

Олігархи тримають в заручницях українську зовнішню політику (огляд преси)


Київ — Газета «День» коментує нерішучість України щодо поїздки на вручення Нобелівської премії. Видання наголошує, що українська зовнішня політика вкотре виявилася заручницею примітивного розуміння фінансових і матеріальних інтересів. Причому не країни, а окремих фінансово-промислових, простіше кажучи, олігархічних груп. Виходить, що зовнішній курс коливається з одного боку в інший під впливом миттєвих і кон’юнктурних інтересів. Відтак журналісти вважають за необхідне нагадати, що не всі в Україні згодні заради прибутків вітчизняних олігархів та ефемерних фінансових преференцій поставити під сумнів засадничі моральні принципи. Адже китайські дисиденти сидять у в’язницях за відстоювання загальнолюдських цінностей і прав людини. Уряди йдуть, режими міняються, а свобода особистості й усе, що з нею пов’язане, залишаться. Про це наголошується в статті «Перевірка від Нобеля, або Чи потрібна «небагатій дівчині» гарна репутація?».

Цього року мода на родові герби стала особливо популярною, констатує тижневик «Влада грошей». Чиновники і підприємці масово обзаводяться новими статусними атрибутами, замовляючи фамільну символіку. Видання зауважує, що зазвичай політики не гребують грубощами та лайкою, але тільки-но мова заходить про символи роду, відразу ж згадують про своє аристократичне походження, і їхні вислови стають значно вишуканішими. Газета пише, що цього року кількість високо чиновних власників родових гербів зросла на більш ніж півсотні. В їхніх біографіях одна закономірність: жодного представника бютівців, зате маса політиків і підприємців, близьких до Партії регіонів. Їхні прізвища і регалії видання називає в публікації «ГЕРБаріБУМ».

Шість років тому один із найбагатших бізнесменів України та Європи, зять колишнього Президента Кучми Віктор Пінчук отримав від тодішнього Прем'єр-міністра Януковича непоганий подарунок — 137 гектарів унікального лісу поблизу Конча-Заспи. За інформацією джерела газети «Україна молода», нині територію облаштовують за кращими традиціями ландшафтного дизайну, зводять споруди, оздоблюючи античною плиткою, а зовнi — суворо охороняють. І це незважаючи на те, що бізнесмен обіцяв «просто зберегти лісову зону». Докладніше про це йдеться в рубриці «З життя олігархів» у матеріалі «Золотий Єрусалим» у лісі Пінчука».

Епідеміологічних поріг із захворювання на грип перевищений у восьми областях України. У семи регіонах школярів відправили на вимушені канікули, карантин введений у чотирьох сотнях шкіл. Медики вирішили діяти на випередження, щоб не повторилася минулорічна паніка. Якими будуть масштаби епідемії і чи ще не пізно зробити щеплення від грипу з’ясовували журналісти «Ізвєстій» в Україні».
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG