Доступність посилання

ТОП новини

Янукович: в Україні стандарти прав і свобод людини часто є лише гаслом


Президент Віктор Янукович визнає, що в Україні базові принципи, проголошені Загальною декларацією прав людини, доволі часто є не нормою для виконання, а лише гаслом.

Про це йдеться у зверненні глави держави з нагоди Міжнародного дня захисту прав людини, що відзначається сьогодні.

Зокрема, Януковича, за його словами, особливо непокоїть те, що в Україні ще не втілена стратегія з подолання бідності, і стаються випадки порушення прав громадян працівниками правоохоронних органів.

При цьому Президент висловив переконання, що уже найближчими роками можна буде суттєво покращити ситуацію з дотриманням стандартів, передбачених Загальною декларацією прав людини, прийнятою Генеральною Асамблеєю ООН шість десятиліть тому.

«Водночас маємо усвідомити, що досягти успіху ми зможемо лише через тісну співпрацю держави та громадськості шляхом постійного діалогу влади й суспільства. Влада має діяти відкрито і прозоро, поважати громадян та підтримувати громадські ініціативи», – заявив Янукович.

Сьогодні у світі відзначають Міжнародний день захисту прав людини. Ця дата була встановлена Генеральною Асамблеєю ООН у 1950 році на честь ухвалення 10 грудня 1948 року Загальної декларації прав людини.
XS
SM
MD
LG