Під масованим тиском Китаю кілька країн відмовилися від участі в церемонії, включно з Росією, Саудівською Аравією, Єгиптом, Пакистаном, Іраном, Венесуелою і Кубою.
Австрійська газета звертає також увагу на те, що «Україна й Аргентина спростували свою участь у бойкоті Нобелівської церемонії... також Сербія, після масованої критики ЄС, відмовилася від такого бойкоту, а США прислали до Осло третю особу держави – голову парламенту країни Ненсі Пелосі».
«Ді Прессе» також наголошує на красномовності того факту, що востаннє лауреат Нобелівської премії миру 1936 року, німецький публіцист Карл фон Осієцький, не міг бути присутній на нагородженні, бо перебував у концентраційному таборі. Його родині нацисти також не дозволили поїхати до Осло.
Польська «Жечпосполіта» інформує, що Президент України Віктор Янукович звільнив з роботи 20 міністрів і зі звільнених прийняв на роботу знову лише 16. Глава держави також скоротив кількість членів Кабінету міністрів з майже 40 до 17. Все це робиться Президентом в рамках оголошеної ним адміністративної реформи з метою економії державних коштів.
Янукович також заявив, що таке скорочення управлінського апарату в центрі є лише початком «оптимізації органів влади».
«Жечпосполіта» також зауважує, що ключові особи влади Президента зберегли свої позиції, хоча й з віце-прем’єрів перетворилися на міністрів. Це такі, як Борис Колесников, Андрій Клюєв, Сергій Тігіпко...
Чи не найбільше посилився, як пише газета, «антиукраїнець», міністр освіти Дмитро Табачник, який з просто міністра освіти став міністром освіти, сім’ї, молоді та спорту – внаслідок злиття відповідних міністерств.
Чеська «Днес» інформує, що за останні чотири роки число чужинців, що прибули до Чехії працювати і жити на постійно, збільшилося з 266 тисяч до 435 тисяч. Найбільший відсоток з майже 170 тисяч новоприбулих до Чехії чужинців становлять українці – понад 30 відсотків, на другому місці словаки – 17 відсотків і треті в’єтнамці – 14 відсотків.
Московська «Нєзавісімая газета» наголошує, що останнім часом між Україною та Румунією загострилися територіальні суперечки, в основному, через острови на Дунаї. І така ситуація між двома країнами стає все більш напруженою при повній пасивності з боку ЄС.
Дійшло навіть до того, як інформує газета, що президент Румунії Траян Бесеску заявив, що через 25 років кордон ЄС буде проходити по Дністру, а Бессарабія об’єднається з Румунією в рамках ЄС. Цим, фактично, глава Румунії оголосив претензії на території Молдавії та Одеської області України.
Така позиція Бесеску посилили активність ультранаціоналістів та лівих в Україні, вважає «Нєзавісімая газета».