Доступність посилання

ТОП новини

Омбудсман: прогрес у тому, що влада визнає проблеми у сфері прав людини


Позитивні зрушення в галузі прав людини в Україні полягають у тому, що влада визнала системні порушення цих прав, заявила в ефірі Радіо Свобода Уповноважений Верховної Ради з прав людини Ніна Карпачова.

«Такі проблеми, як бідність, тортури, торгівля людьми, трудова міграція, право дитини на родину і створення відповідних державних структур – це ті проблеми, які були порушені в свій час Омбудсманом і визнані на державному рівні. Адже тривалий час ці проблеми не визнавалися взагалі», – заявила Карпачова.

Також важливим кроком, за її словами, є те, що «в Конституційному Суді вдалося домогтися визнання фактично неконституційною 11 статті закону про міліцію, яка надавала право міліції свавільно затримувати громадян, іноземців, які перебували в Україні, до 30 діб, попри те, що Конституція визнає, що людину можна затримати в Україні лише на 72 години, не більше».

Прогресом у сфері прав людини Ніна Карпачова вважає і зростання кількості звернень громадян до Інституту Уповноваженого з прав людини. «Люди отримали можливість звертатися за захистом і повірили в можливість отримання такого захисту. За час існування Інституту Омбудсмана до нього надійшло один мільйон 55 тисяч звернень», – сказала Омбудсман.

Ніна Карпачова перебуває на посаді Уповноваженого з прав людини з 1998 року.
XS
SM
MD
LG