Доступність посилання

ТОП новини

Регіонал Лук’янов: уряд забезпечує стабільність


«Ми були на межі банкрутства. Всі вважали, що гривня впаде. Гривня втрималась. Гривня стоїть на рівні. І коливання дуже невеликі: одна копійка трохи більше, трохи менше. І уряд чітко утримує в цьому коридорі. Чому? Для розвитку економіки дуже важлива стабільність. Уряд її забезпечує», – заявив в ефірі Радіо Свобода народний депутат від Партії регіонів, перший заступник голови комітету парламенту з питань бюджету Владислав Лук’янов.

За його словами, «ми забезпечуємо підвищення мінімальних соціальних стандартів. Тобто, ми захищаємо найвразливіші верстви населення. Це підтверджується реальними виплатами, реальними коштами. Якщо на початок 2010 року мінімальні пенсії, мінімальні заробітні плати були на рівні 600 гривень, зараз – 922. На перше січня – 941 гривня. Це майже в півтора рази більше».

Торкаючись бюджету 2011 року, Лук’янов заявив, що «вимальовується набагато кращий бюджет, ніж у поточному році».

«Якщо ми бачимо, що у 2010 році закладалась інфляція 13,1%, то, за розрахунками міністерства економіки, ми отримаємо прогнозний рівень інфляції на 2011 рік менше 9% (8,9)», – сказав народний депутат.

«Якщо б ми подивилися на обслуговування державного боргу і як він склався, то в мене є з собою дуже цікавий графік, цікава інформація. Ми бачимо, що в 2007 році бюджетний дефіцит складав досить малу суму і державний борг був на рівні 10,5 мільярдів. Ми бачимо, що в 2008 році – 33 мільярди, в 2009 році – 121 мільярд, 2010 рік – це пік навантаження, це поточний рік – 131 мільярд. Це дуже важкі цифри і, нажаль, помилка в 2008 році – це той час, коли держава мала наднадходження від податків, надвисокий рівень економічного зростання, економічної активності. Кінець 2007-2008 року, ми мали реально профіцитний бюджет. У 2007 році більше 5 мільярдів доларів залишалось на казначейських рахунках на кінець року, коли уряд Януковича передавав повноваження уряду Тимошенко. Ми мали профіцит, ми мали вільні кошти, але, нажаль, першу частину 2008 року не було використано, а у 4 кварталі, коли розпочалась масштабна світова криза, то ситуація уже складалась не на користь української економіки і не на користь урядової команди», – розповів в ефірі Радіо Свобода Лук’янов.

Повністю розмову з Владиславом Лук’яновим читайте у неділю, 12 грудня, на сайті www.radiosvoboda.org
XS
SM
MD
LG