Доступність посилання

ТОП новини

На Прикарпатті вироблятимуть «зелену» електроенергію


В Івано-Франківську підписали меморандум про співпрацю щодо реалізації проекту з виробництва «зеленої» електроенергії між товариством «Агроенерготехнології», ВАТ «Прикарпаттяобленерго», Івано-Франківською торгово-промисловою палатою та обласною держадміністрацією.

Завдяки цьому спільно з чеськими і німецькими компаніями у селі Липівка Тисменицького району буде створений комплекс з вирощування сільськогосподарських культур, виробництва з них екологічно чистої енергії та біологічних добрив.

У перспективі енергопарк щорічно генеруватиме 20 мільйонів кіловат-годин електроенергії та вироблятиме 10 тисяч тонн біоорганічних добрив. Для цього в Івано-Франківську область буде інвестовано 8 мільйонів євро.

За словами заступника голови обласної держадміністрації Руслана Гусака, відходи деревини та сільськогосподарської продукції зможуть замінити 15-20 відсотків загального споживання традиційної енергії.

Співпраця в рамках такого проекту вигідна і Україні, і Чехії, наголосив генеральний консул Чеської Республіки у Львові Давід Павліта. Цим започатковується серія екологічних і енергетичних інвестиційних проектів. Прикарпатський проект є пілотним в Україні.

Відкриття енергопарку заплановане на серпень наступного року.
XS
SM
MD
LG