Доступність посилання

ТОП новини

Латвія може бути адвокатом України лише там, де захоче Україна – політолог


Рига – 15 грудня розпочинається перший державний візит Президента Віктора Януковича до Латвії. Передбачається, що в рамках візиту буде підписана низка двосторонніх угод та меморандум. Латвійська сторона наголошує на важливості економічної складової візиту, в перебігу якого відбудеться ділова зустріч латвійських і українських бізнесменів. Між тим місцеві політологи зауважують, що візит Віктора Януковича до Латвії слід оцінювати, як спробу показати себе європейським політиком.

Головні питання візиту – економічна співпраця та політичний діалог двох держав. За словами керівника канцелярії президента Латвії Едгара Рінкевича, латвійська сторона вважає цей візит важливим для розвитку відносин між двома державами та сприяння економічного співробітництва.

Тимчасовий повірений України у Латвії Олександр Кушнір повідомив Радіо Свобода, що склалася добра традиція, коли обмін візитами лідерів України та Латвії відбуваються кожні два роки. Нинішній візит Віктора Януковича до Латвії проходить на гарному політичному тлі.

«Мушу сказати, що цей візит не є якимось екстраординарним, оскільки наші двосторонні відносини дуже добрі. У політичному плані у нас немає питань, які носять принциповий характер і які б могли негативно вплинути взагалі на розвиток двосторонніх відносин. І тому візит відбувається на гарному традиційному тлі. Ми сподіваємося, що такі ж будуть його результати», – зазначив український дипломат.

Януковичу важливо себе показати європейським лідером

Місцеві оглядачі, коментуючи очікуваний візит Віктора Януковича до Латвії, зазначають, що політика чинного українського Президента, на відміну від його попередника Віктора Ющенка, більш спрямована на Схід, ніж на Захід.

На думку політолога Жанети Озолині, візит Віктора Януковича до Риги свідчить про те, що українському Президенту важливо показати себе також як європейського лідера, тому він націлений на формування прагматичних відносин, зокрема із Латвією.

Латвія, у свою чергу, також націлена на розвиток прагматичних відносин із східними сусідами, зазначив Радіо Свобода директор Іінституту соціальних та політичних досліджень Латвійського університету Нілс Муйжнієкс.

«У латвійській зовнішній політиці сьогодні прагматизм є на вищому рівні, як у відносинах із Росією, Білоруссю, так і з Україною. Риторика про демократію приглушена. У нас трохи інша ситуація, ніж у Білорусі та Україні, бо ми – члени ЄС та НАТО, а ці структури радять нам розвивати конструктивні відносини з нашими східними сусідами, незважаючи на їхню внутрішньополітичну ситуацію чи можливе порушення демократії. На цьому тлі наші підприємці сподіваються розвивати, зокрема із Україною, свої зв’язки й проекти», – зауважив Нілс Муйжнієкс

За словами політолога, якщо раніше Латвія вважала себе адвокатом України в її євроатлантичних устремліннях, то сьогодні можна говорити лише про підтримку європейської інтеграції України.

«Ми можемо тільки допомагати, ми не можемо змусити Україну рухатися туди, куди український уряд та народ не хоче йти. Тому питання НАТО зараз дуже складне, беручи до уваги настрій в українському суспільстві та політику уряду. Але нам нічого не заважає надавати активну допомогу Україні в рамках європейської політики партнерства і бути адвокатом України в тому, чого дійсно вона хоче – інтеграції в ЄС», – зазначив директор Інституту соціальних та політичних досліджень Латвійського університету Нілс Муйжнієкс.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG