Доступність посилання

ТОП новини

Снігові буревії лютують у США


Нью-Йорк – Снігові буревії паралізували життя у багатьох районах Середнього Заходу, Півдня й атлантичного узбережжя Сполучених Штатів. Є людські жертви.

Понад сто автомобілів провели добу на шосе посеред буревію у штаті Індіана. Потужні снігові вітри й аврії не давали змоги бульдозерам звільнити поверхню дороги від снігу. Люди сиділи у своїх автах і мерзли. Шляхова поліція закликала потерпіти, поки трактори відтягнуть з дороги два трейлери, що зчепилися, зіткнувшись. Репортер телебачення, стоячи посеред завірюхи, доповідав: «Вже три дні підряд падає сніг. У деяких місцях сніговий шар сягає понад півметра, а вітер жене снігову стіну понад метр заввишки».

За попередніми даними, принаймні 15 осіб загинуло. Значні території у штатах Міннесота й Висконсин вкрило снігом завтовшки 60 сантиметрів – достатньо, щоб автошляхи стали непроїзними, а злетні аеропортівські смуги у такому стані, що їх треба безперервно очищувати. Сотні рейсів довелося скасувати у найбільшому в Америці чікагському аеропорту О’Хара. Ось телерепортаж там таки – у Чікаго. Репортер стоїть на океанському березі на тлі бурхливих хвиль, і пояснює: «Це – не океан, це озеро Мічіган. Хвилі – понад 8 метрів заввишки. Швидкість вітру сягає 60 кілометрів на годину». У південному штаті Тенессі школи зачинено.

Гелікоптери на захист врожаїв

У Флориді холоди такі, що доводиться застосовувати гелікоптери, аби врятувати кукурудзяні плантації та сади цитрусових, які можуть загинути від морозного вітру – погоди незвичайної для півострова з його субтропічним кліматом.

Десятки гелікоптерів рано вранці у вівторок 14-го грудня здійснювали польоти вельми низько над землею. Мета – підганяти теплий вітер ближче до рослин. Цей засіб вважають останньою лінією захисту. Це дуже коштовний засіб і ризикований. Три гелікоптери розбилися. Пілоти вижили.

У південних штатах Алабама і Джорджия випав сніг. У Пенсильванії в районі міста Піттсбург температура мінус 15 за Цельсієм. Холод, вітер і сніг дісталися й до нас. У місті Нью-Йорк снігу, щоправда, поки що небагато, на відміну від північної частини нашого штату, особливо у районі Великих Озер.

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG