Доступність посилання

ТОП новини

Громадянам Боснії і Герцеговини та Албанії вже непотрібні візи, щоб відвідати країни ЄС


Белград – Для громадян Боснії і Герцеговини та Албанії 15 грудня стало історичною датою: віднині вони можуть без віз їздити до країн Європейського Союзу. Скасування віз Європейський парламент запропонував на початку жовтня, Рада міністрів Євросоюзу відповідне рішення ухвалила в листопаді. Від урядів у Сараєві та Тирані Брюссель вимагав доказів, що вони спроможні гарантувати, що нові, біометричні паспорти не отримають особи, причетні до воєнних злочинів та до організованої злочинності. Одночасно, від них вимагали підвищити якість паспортів, щоб не можна було їх підробляти.

На останньому етапі перевірки йшлося більше про поліцейські, ніж про політичні справи. Як і від інших країн регіону, від органів внутрішніх справ Боснії і Герцеговини та Албанії вимагали довести, що вони мають докладні архіви щодо порушників закону, і що в поліцейських відділах на всіх рівнях запровадили відповідний рівень контролю. Адже в регіоні дуже поширена корупція. Упродовж минулих 20 років Боснію і Герцеговину, Сербію, Чорногорію та Албанію не без підстав вважали країнами, в яких можна за малі гроші купити як диплом, так і паспорт, й навіть жінку.

Частина громадян, переважно літні та вбогі люди, не має потреби їздити за кордон. І вони байдуже ставляться до нинішніх нововведень.

Інші задоволені, що більше не муситимуть готувати десятки документів та годинами стояти в чергах перед закордонними консульствами.

Безвізовий режим не дає необмежені права


А щодо урядовців, то вони попереджають, що безвізовий режим не дає право на робоче місце в країнах Євросоюзу, та що з новим паспортом можна перебувати за кордоном не довше, ніж 90 днів.

Боснійці та албанці відтепер відчувають, що вони не гірші від громадян сусідніх балканських держав, хоча їхні країни найвідсталіші в регіоні. Вони розуміють і те, що ще далеко то час, коли стануть повноправними громадянами європейської спільноти.
  • Зображення 16x9

    Михайло Рамач

    За освітою історик. Журналіст, поет, перекладач та сценарист. Автор семи поетичних книжок, пʼяти книг есе про колишню Югославію й нинішню Сербію. Був головним редактором трьох сербських щоденних газет. Співробітник Радіо Свобода з 1998 року. В сербських ЗМІ від початку 1990-х років друкує матеріали про Україну.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG