Доступність посилання

ТОП новини

«Маленька мама» рве ланцюг сирітства


Під час церемонії відкриття

Донецьк – На Донеччині відкрився перший соціальний готель для матері і дитини. Торік громадська організація «Мартін Клуб» придбала невеликий будинок у Макіївці і відремонтувала його. Сьогодні це соціальний гуртожиток для матері і дитини на шість місць. Це будинок для молодих матерів-одиночок, що не мають умов для виховання дітей і змушені віддати їх державі.

Щороку в Донецькій області близько 3 % матерів відмовляється від своїх дітей. Як правило, це дівчата, які пережили тяжке сирітське дитинство, народжують у молодому віці і не мають належних умов для виховання дитини. За місяць свого існування готель «Маленька мама», як назвали будинок працівники організації «Мартін Клуб», вже врятував від такого «ланцюгового» сирітства двох малюків.

«Наш дім перший із серії, які планується відкрити. Схожі кімнати для матері і дитини в січні відкриються у Донецьку і Маріуполі. Усі вони працюватимуть за технологією, яка полягає в тому, щоб заповнити ті білі плями у матері, які заважають їй виховувати дитину», – розповідає голова «Мартін Клубу» Вікторія Федотова.

Якщо «маленька мама», як називають своїх дівчат соціальні працівники, виховувалась в інтернаті на повному державному забезпеченні, вона не має елементарних побутових навичок. Окрім відсутності житла, це також стає перепоною у нормальному вихованні малюка. Соціальний готель розв’язує обидві проблеми, адже поряд з молодими матерями перебуває досвідчений вихователь.

Десятина від прибутку – на благі цілі

Наразі в соціальному будинку мешкають двоє жінок зі своїми малюками. Одній з них – Лілії – 27. Вона народила вже другу дитину, і якщо б не працівники «Мартін Клубу», її, так само як і першу дитину, чекало б сирітське дитинство в притулку. Жінка дуже соромилась свого становища і її прийшлось вмовляти залишитись в готелі. Втім тепер Лілія має прописку, виховує малюка і планує відновити батьківські права на першу дитину.

«Те, що «Мартін Клуб» знайшов можливість створити такий дім, де діти і мами мають прописку, живуть разом зі своїми дітьми, мають можливість отримувати грошову допомогу, пенсії – те, що дає держава, – це дуже добре», – говорить начальник служби у справах дітей Макіївської міськради Олена Капустіна.

Залишатись в соціальному готелі можна стільки, скільки потрібно, кажуть працівники «Мартін Клубу». Це вже другий реабілітаційний центр організації. Перший – «Дитяче село» – відкрився 10 років тому в Макіївці і сьогодні існує на кошти голландського донора, який має бізнес в Україні і щороку десяту частину прибутку віддає на благі справи.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG