Доступність посилання

ТОП новини

Путін: Росія виграла б Другу світову війну і без України


Володимир Путін

Прага – Прем’єр Росії заявив, що його країна перемогла б у Другій світовій війні і самотужки. Про це Володимир Путін сказав у четвер під час спілкування з росіянами у прямому ефірі. Українські історики такі висновки відкидають.«Я дозволю з вами не погодитися, коли ви зараз сказали, що якби ми були розділені, ми не перемогли б у війні. Ми все одного перемогли б, тому що ми країна переможців», – заявив Володимир Путін під оплески.

Посилаючись на статистику часів Другої світової війни, російський лідер зауважив, що «найбільші втрати зазнала саме Російська Федерація – понад 70 відсотків». Це означає, що війна виграна, не хочу нікого ображати, але за рахунок людських та індустріальних ресурсів Російської Федерації, заявив Володимир Путін.

Історик: Путін обороняє російський імперіалізм

Заступник директора Інституту історії НАН України Станіслав Кульчицький сказав Радіо Свобода, що фахові історики не можуть коментувати такі заяви.

«Створюється якась дивна гіпотеза. Можна сказати і так: а що було б, якби не було нацистської Німеччини, не було б кому нападати на Радянський Союз», – зазначив український історик.

Кульчицький зауважив, що дуже часто, коли Путін торкається історичних питань, то він не є в курсі справи.

«Тут є абсолютно точні цифри, багато разів публікувалися. 40 відсотків усіх втрат матеріальних – Україна має таку частку, якщо за сто відсотків взяти Радянський Союз», – говорить заступник директора Інституту історії НАН України.

Якщо до цього додати втрати під час Другої світової війни Білорусі, інших радянських республік, то втрати Російської Федерації не можуть бути більшими ніж 50 відсотків, каже Станіслав Кульчицький.

Дослідник Другої світової війни, професор-емерит Сорбоннського університету у Франції Володимир Косик також ставить під сумнів заяву російського лідера.

«Його заява егоцентрична, в розумінні оборони російського імперіалізму. Він не шукає правди. Так само, як він заперечував, що росіяни винні у розстрілі польських офіцерів», – зазначив Володимир Косик в інтерв’ю Радіо Свобода.

У своєму дослідженні «Україна й Німеччина в Другій світовій війні» Косик дійшов висновку, що найбільших втрат у той час зазнала саме Україна.
  • Зображення 16x9

    Мар’яна Драч

    На Радіо Свобода – з 1996 року. Вела різні програми, серед яких «Україна і світ» та «Свобода сьогодні». Вивчала міжнародні відносини в Рузвельтському університеті в Чикаго і державне управління та економіку в Інституті державного управління і місцевого самоврядування (нині Академія) в Києві. Директор Української служби Радіо Свобода з травня 2013 року.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG