Доступність посилання

ТОП новини

Святий Миколай живе на Гуцульщині


Ось так виглядає маєток Святого Миколая на Косівщині

Івано-Франківськ – У ніч із 18 на 19 грудня вирушає в дорогу Святий Миколай, щоб рознести дітям і дорослим подарунки. Його вважають покровителем дітей і ремесел.

Щороку кілька тисяч листів надходять святому Чудотворцю на Косівщину, де в Національному природному парку «Гуцульщина» знаходиться Маєток Святого Миколая. Про що лиш не просять діти: нову іграшку і дорослий телефон, шапочку з рукавичками і санчата, «дати здоров’я усім» і «повернути маму з Італії».

Здавна святий Миколай вважається оборонцем від стихійних лих, опікуном моряків і козаків, сиріт і знедолених. Славиться і своєю здатністю робити дива, за що отримав назву Чудотворця.

Святий Миколай подарунки приносить під подушку

Подарунки є для всіх!
Цього святого шанують у різних країнах. Та особливо його люблять українські діти, бо ще в далекі часи він приносив їм подарунки. Начальник відділу рекреації і екологічної освіти національного природного парку «Гуцульщина» Вікторія Лосюк каже, що в Росії є Дід Мороз, в Америці – Санта-Клаус, у Молдові – Мош-Кречун, у Словаччині – Мікулаш, а в Україні – Святий Миколай.

«І нашим дітям пощастило найбільше. Бо Дід Мороз подарунки кладе під ялинку, Санта Клаус – у чобіток, а Святий Миколай – під подушку, досить лиш ручку простягнути…».

Сам Миколай, він же працівник національного парку, диякон церкви в селі Смодне, батько двох дітей Віталій Ходан показує в Маєтку святого на Гуцульщині пошту, де він отримує листи від дітей, кабінет, де на ці листи відповідає і ставить велику печатку, спальню, де є три подушки.

«Найбільша подушка – це Святий Миколай спілкується з Богом, просить заступництва для усіх людей, друга – святий молиться за дітей-сиріт та інвалідів, а третя – чує бажання усіх дітей і виконує їх».

Чи стане маєток всеукраїнським дитячим містечком?

У ніч з 18 на 19 грудня Святий Миколай може прилягти хіба на кілька хвилин, бо має багато роботи. А сам день 19-го в Маєтку Чудотворця проходить як велике свято. На нього приїжджають діти з різних регіонів
Святий Миколай у своєму кабінеті ставить печатку на листах
України. З цікавістю відвідують кабінет і спальню Миколая, кімнати новорічно-різдвяної іграшки і природи, майстер-клас і казкове містечко. В останньому є десять казкових станцій і вогнище, якому діти-пустуни спалюватимуть різочки. Діти отримують також подарунки.

Такі дитячі свята на Гуцульщині проводяться вже чотири роки. Маєток Святого Миколая створений і діє завдяки ентузіазму працівників національного парку і підтримки спонсорів. Жодної копійки бюджетних коштів не отримували. Як розповідає директор парку Василь Пророчук, пережили непрості часи – були спроби ліквідувати парк, навіть проводили місцевий референдум, організовували другий маєток.

Напередодні цьогорічного свята Президент України дав доручення уряду закласти у Держбюджеті-2011 кошти на виготовлення проектно-кошторисної документації розбудови Маєтку Святого Миколая на Косівщині. Тут, окрім центральної садиби, хочуть збудувати також гуцульське село, спортивно-оздоровчий комплекс, заклади проживання і харчування – таке всеукраїнське казкове дитяче містечко.
  • Зображення 16x9

    Галина Добош

    Радіо Свобода співпрацюю з 2007 року. Власкор по Івано-Франківській області. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG