Доступність посилання

ТОП новини

Венеціанська комісія закликає КСУ визначитися з датою виборів


Венеціанська комісія закликає Конституційний Суд України якнайшвидше визначити можливу дату проведення парламентських виборів в Україні. Про це повідомила член Венеціанської комісії Марина Ставнійчук.

За її словами, Венеціанська комісія, розглядаючи на цих вихідних на своєму засіданні, зокрема, і конституційну ситуацію в Україні, констатувала, що скасування Конституційним Судом політреформи 2004 року спричинило низку проблем у законодавчому полі України.

Зокрема, за її словами, Венеціанська комісія звернула увагу на те, що згідно з Конституцією 1996 року, чинність якої поновив своїм рішенням Конституційний Суд, визначає, що парламентські вибори мають відбутися в останню неділю березня 2011 року.

Разом із тим члени Венеціанського комісії наголосили, що згідно з чинним на момент останніх парламентських виборів законодавством, депутати були обрані на термін п’ять років, який, відповідно, збігає у 2011 році.

Ставнійчук наголосила, що виходячи із ситуації, що склалася, «Венеціанська комісія наполягає, щоб Конституційний Суд України якнайшвидше своїм рішенням врегулював цю ситуацію».

КСУ 19 листопада встановив, що пропозиція парламенту доповнити Перехідні положення Конституції пунктами, відповідно до яких чергові вибори до Верховної Ради відбудуться в останню неділю жовтня 2012 року, а вибори Президента – в останню неділю березня 2015 року, відповідають положенням статі 157 і 158 Конституції України.
XS
SM
MD
LG