Доступність посилання

ТОП новини

Корупцію поборюватимуть законом Януковича


Київ – Із корупцієя в Україні будуть боротися за новими правилами. Правда, їх ще має ухвалити Верховна Рада. Однак сьогодні парламент вже скасував ухвалений ще 11 червня 2009 року пакет антикорупційних законів. Досі введення їх удію двічі відкладалося – з 1 січня на 1 квітня 2010 року та з 1 квітня 2010 на 1 січня 2011 року. А тепер Верховна Рада більшістю голосів визнала ці ж закони такими, що втратили чинність.

Натомість депутати вирішили розглянути інший законопроект – «Про засади запобігання і протидії корупції в Україні», – внесений 17 грудня Президентом України як невідкладний.

Як зазначив головуючий на засіданні перший віце-спікер парламенту Адам Мартинюк, депутати вже цього тижня можуть розглянути його у першому читанні, а в цілому ухвалити – у січні 2011 року.

У пояснювальній записці до законопроекту мовиться, що цей «документ передбачає впровадження дієвих механізмів для запобігання виникненню корупції, усунення причин та умов, які її породжують».

Декларування не лише доходів, але й витрат - законопроект

З поміж іншого, даним законопроектом «чітко визначено правовий режим дарунка (пожертви). Крім того, передбачено вичерпний перелік випадків, коли отримання дарунка забороняється».

Установлюються й обмеження мати у безпосередньому підпорядкуванні або бути безпосередньо підпорядкованими у зв'язку з виконанням повноважень близьким особам.

Законопроектом передбачається запровадження обов’язку подання особами, які уповноважені на виконання функцій держави, не тільки відомостей про майно, доходи, зобов'язання фінансового характеру, а й про проведені витрати.

Зазначена норма, буцім, покликана забезпечити контроль за тим, чи мають посадовці реальні джерела доходів та можливість на законних підставах купувати майно і утримувати його. Перевищення витратами доходів даватиме підстави для прискіпливої уваги до такого посадовця з боку правоохоронних органів.

Крім того. особа, щодо якої винесено постанову про притягнення як обвинуваченої у вчиненні злочину у сфері службової діяльності, підлягає відстороненню від виконання повноважень до розгляду справи судом. Таке відсторонення здійснюється за рішенням керівника органу чи організації, в яких працює така особа.

Законопроект розроблений Національним антикорупційним комітетом за підтримки Міністерства юстиції України. Також при підготовці проекту враховані пропозиції, які були висловлені фахівцями, науковцями та практиками.

Цей проект отримав схвальні відгуки з боку експертів Групи країн проти корупції Ради Європи (GRECO), яка відповідно до Плану дій Україна-ЄС контролює виконання взятих Україною на себе зобов’язань. Положення законопроекту також узгоджуються з положеннями Конвенції ООН проти корупції, наголосили в Адміністрації Президента.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG