Доступність посилання

ТОП новини
23 квітня 2021, Київ 14:52

Прем’єр Чорногорії Джуканович іде в відставку


Прем’єр-міністр Чорногорії Мило Джуканович оголосив сьогодні, що йде в відставку, як то вже припускали вчора засоби інформації.

Він запропонував призначити на його місце віце-прем’єра й міністра фінансів Іґора Лукшича. Рішення про це має ухвалити владна в країні Демократична партія соціалістів Чорногорії, яку очолює сам Джуканович.

При цьому Джуканович наголосив, що його рішення подати в відставку з посади голови уряду Чорногорії «не є ні несподіване, ні вимушене і не зроблене, як заявляють окремі особи зі своїх власних мотивів, ні під чиїм тиском, ні зсередини, ні ззовні».

За повідомленнями агентств, Джуканович має намір повернутися до кар’єри підприємця. Він також залишає за собою головування у владній Демократичній партії соціалістів Чорногорії.

48-літній Джуканович перебував при владі найдовше серед балканських керівників. Він уперше очолив уряд Чорногорії 1991 року в день, коли йому сповнилося 29 років, і пробув тоді прем’єром три терміни, до 1998 року. А від 1998-го до 2002-го він був президентом Чорногорії. Відтак він знову став прем’єр-міністром і обіймав посаду до відставки 2006 року, коли заявив, що втомився від політики. Після дворічної перерви як підприємець, голова партії і депутат парламенту Джуканович знову став на чолі уряду Чорногорії 2008 року.

Протягом його останнього терміну на прем’єрській посаді Чорногорія значно наблизилася до вступу до НАТО і ЄС. Зокрема, 2009 року союз НАТО надав їй План дій для членства, у травні 2010-го ЄС підписав із нею Угоду про стабілізацію і асоціацію, а щойно минулої п’ятниці Євросоюз офіційно визнав Чорногорію кандидатом на членство.
XS
SM
MD
LG