Доступність посилання

ТОП новини

Франція й Німеччина зупинили вступ Румунії й Болгарії до «шенгену»


Міністри внутрішніх справ Франції і Німеччини заявили сьогодні, що плановане було на березень наступного року прийняття Румунії і Болгарії до повної участі в Шенгенському просторі без внутрішнього прикордонного контролю буде «передчасним».

Як мовиться в листі Бріса Ортфе і Томаса де Мезьєра до єврокомісара з внутрішніх справ Сесілії Мальмстрем, ці дві країни ще мають недоліки в боротьбі з корупцією і організованою злочинністю.

Для прийняття нових країн до повної участі в Шенгенському просторі необхідна тим часом одностайна, без винятків, згода наявних членів цього простору.

У відповідь президент Румунії Траян Бесеску заявив, що вважає лист двох міністрів «актом дискримінації на адресу Румунії». За його словами, критерії прийняття до «шенгену» суто технічні, і його країна вже виконала їх.

У Болгарії Міністерство закордонних справ заявило, що зробить усе можливе, щоб «усунути сумніви» щодо планів країни стати повноправним членом Шенгенського простору.

Усі держави, які вступили чи вступатимуть до Євросоюзу після 1999 року, тим самим узяли чи візьмуть зобов’язання з часом виконати всі вимоги для повної участі в Шенгенському просторі, але до самої цієї участі їх допускають через певну кількість часу після набуття членства в ЄС.

Нині до цього простору, в межах якого скасовано прикордонний контроль на внутрішніх кордонах, належить 25 країн: 22 з 27 членів ЄС, а також Норвегія, Ісландія і Швейцарія. Очікують, що до нього з-поза меж ЄС вступить також Ліхтенштейн.

Фактично учасниками «шенгену» є й малі держави, не члени ЄС Монако, Сан-Марино і Ватикан.

У Євросоюзі не є повними членами «шенгену» Велика Британія та Ірландія, які свого часу обумовили таке своє право, Кіпр, який зволікає зі своїм вступом, а також Румунія і Болгарія, які прагнуть набути повного членства якнайшвидше.
XS
SM
MD
LG