Доступність посилання

ТОП новини

Угода про СНО пройшла передостаннє голосування в Сенаті США


Сенат Конгресу США проголосував у вівторок за те, щоб припинити дебати щодо договору про скорочення стратегічних наступальних озброєнь між Сполученими Штатами Америки і Росією.

За це голосували 67 сенаторів – якраз принаймні стільки потрібно для ратифікації; проти були 28.

При цьому разом із демократами за це проголосували близько десятка (за різними повідомленнями, 10 чи 11) республіканців.

Переконувати сенаторів у необхідності підтримати угоду прийшли до будівлі Капітолію в Вашингтоні, в якій засідає Конгрес, віце-президент США Джо Байден і державний секретар Гілларі Клінтон.

Після припинення дебатів наступним кроком стає голосування щодо ратифікації угоди. На нього очікують протягом наступної пари днів.

Для ратифікації міжнародного договору необхідна підтримка щонайменше двох третин сенаторів, тобто хоча б 67, якщо на засіданні Сенату присутні всі 100.

Раніше дев’ять сенаторів-республіканців публічно заявили, що проголосують за ратифікацію договору про СНО.

Таким чином, разом із 58 сенаторами-демократами, які мали б усі підтримати ратифікацію, має набратися 67 прихильників угоди.

Адміністрація президента США, демократа Барака Обами називає договір надзвичайно важливим для національної безпеки США і прагне провести його ратифікацію, перш ніж нинішній склад Сенату перед кінцем року закінчить роботу. У наступному складі, який збереться в січні, демократів буде ще на 5 менше.

Серед республіканців поширена думка, що договір обмежить можливості США в галузі національної безпеки.

Договір про скорочення стратегічних наступальних озброєнь, відомий у Сполучених Штатах за скороченням “New START”, а в Росії – «СНВ-III», має відчутно скоротити ядерні арсенали двох країн і запровадити нові механізми контролю. Барак Обама і Дмитро Медведєв підписали його по тривалих переговорах у квітні. Він має замінити попередній такий договір, термін чинності якого закінчився в грудні минулого року.

Документ, серед іншого, передбачає протягом 7 років обмежити кількість боєголовок, які має на бойовому чергуванні кожна сторона, до 1 тисячі 550 одиниць.

У Росії на його ратифікацію очікують відразу після такого ж кроку США.
XS
SM
MD
LG