Доступність посилання

ТОП новини

Кадрові зміни в Галичині: влада готується до виборів?


Василь Горбаль
Василь Горбаль

Львів – Сьогодні представили нового голову Львівської обласної адміністрації. Ним став генерал міліції, позапартійний Михайло Цимбалюк, який доcі керував Тернопільською ОДА. Указом Президента регіонал Валентин Хоптян обійняв посаду голови Тернопільської ОДА, який до того очолював райадміністрацію на Тернопільщині.

Чим спричинені кадрові зміни в областях, де люди не підтримують політичну силу чинної влади?

Більше семи місяців Львівську обласну адміністрацію очолював регіонал Василь Горбаль. За цей час він так і не здав свій мандат народного депутата. Власне, це було причиною постійних протистоянь у Львові між керівником ОДА і депутатським корпусом облради, який висловив Горбалю недовіру.

Але депутатський мандат у руках Горбаля свідчив про те, що він усвідомлював своє тимчасове перебування у кріслі голови ОДА. Василь Горбаль привіз у Львів свою команду з Києва, але почувався тут некомфортно. Він зробив хаотичні кадрові зміни, не зумів показати себе стратегічним менеджером, бо не запропонував жодного серйозного соціального чи економічного проекту на Львівщині.

Однак найголовніше, що не влаштовувало Адміністрацію Президента, вважає політолог Ігор Балинський, це мізерний результат Партії регіонів на місцевих виборах 31 жовтня. Це стало результатом складних стосунків Василя Горбаля та іншого регіонала, парламентаря Петра Писарчука, який керував виборчим процесом в області. Звільнення Василя Горбаля і повернення його в парламент – це компромісне рішення, зазначає експерт.

«Це йому залишає шанс на політичне майбутнє, хоча вважаю, що він випав з цього політичного процесу», – каже Ігор Балинський.

Для Цимбалюка нове призначення не стало несподіванкою

Натомість для генерала міліції Михайла Цимбалюка його призначення у Львів аж ніяк не стало несподіванкою. Його прізвище називали після президентських виборів як імовірного голови Львівської ОДА.

На Тернопільщину Михайло Цимбалюк був призначений, на думку експертів, з однієї причини: він мав забезпечити результат ПР на місцевих виборах. Цимбалюк із ним упорався. В області регіонали набрали 15% голосів.

Ігор Балинський каже, що влада таки має намір провести чергові вибори до парламенту в березні. Про це свідчать останні тенденції у країні: порушення кримінальних справ проти Юлії Тимошенко і Юрія Луценка, а також ротації в областях щодо голів ОДА. Їх замінять людьми, які здатні реалізувати курс, напрацьований у Києві, і ухвалювати жорсткі рішення. Владна вертикаль, на відміну від політичних сил, буде готова до виборів у Верховну Раду, наголосив Ігор Балинський Радіо Свобода. Відтак регіонали мають шанс, завдяки мажоритарним депутатам, отримати більшість у майбутньому парламенті.

Михайла Цимбалюка називають жорстким і вольовим керівником, виконавцем вказівок Адміністрації. Так працюватиме і його колега на Тернопільщині Валентин Хоптян, який теж безвідмовно виконуватиме усі розпорядження Києва.

Новий голова ОДА обізнаний з тіньовими відносинами бізнесу і політики

Михайлові Цимбалюку за будь-якої влади вдавалося бути у перших рядах. Він очолював правоохоронні органи Львівщини і за міністра Луценка, і за Могильова. Водночас не мав яскравого політичного минулого.

«Михайло Цимбалюк не буде схильний до епатажних заяв і політичних конфліктів, – зазначає експерт. – Рішення Цимбалюка чітко виконуються і в ситуації, яка склалася у виконавчих органах на Львівщині, такий менеджер перехідного періоду є правильним рішенням».

Новий голова Львівської ОДА знайде порозуміння з місцевим політикумом, припускають місцеві аналітики. Оскільки він не має депутатського мандату, не робитиме ніяких дратівливих заяв на тему українсько-російських відносин чи щодо тем ОУН-УПА та Голодомору. До того ж він двічі очолював правоохоронні органи Львівщини і добре знає усі тіньові відносини місцевого бізнесу і політики.

Голова Львівської облради «свободівець» Олег Панькевич сподівається на конструктивну співпрацю з новим керівником адміністрації. Але у разі, якщо його кроки незбігатимуться з позицією громадян, депутатський корпус відповідно й реагуватиме.

Михайло Цимбалюк, як і Василь Горбаль, не має власної команди у Львові. А ось чи змінить він голів районних держадміністрацій? Дії у цьому напрямку і стануть відповіддю на запитання, чи справді готується сценарій виборів 2011.
  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG