Доступність посилання

ТОП новини

Хорошковський каже, що не піде з СБУ і не змінюватиме методів роботи


Валерій Хорошковський

Київ – Голова Служби безпеки України Валерій Хорошковський спростував інформацію про те, що планує звільнитися з СБУ і перейти на роботу в уряд. Крім того, він заявив, що Служба безпеки не має політичних уподобань і затримує чиновників-корупціонерів незалежно від того, чи належать вони до чинної влади. Водночас, в опозиції висловлюють сумніви у політичній толерантності СБУ і наголошують на відсутності реакції правоохоронців на прояви корупції у вищих ешелонах влади.

Валерій Хорошковський також заявив, що обрання брата Генерального прокурора України Миколи Пшонки на посаду заступника голови Вищого спеціалізованого суду у кримінальних та цивільних справах не містить ознак корупції. Крім того, Хорошковський заперечує, що СБУ порушує кримінальні справи лише щодо колишніх держслужбовців, які належать до нині опозиційних політичних сил. За його словами, «це далеко не так», оскільки упродовж нинішнього року через підозру в корупції неодноразово затримували представників чинної влади.

«Начальник територіального відділення Антимонопольного комітету, голови райдержадміністрацій, голови міських рад – люди, які на сьогоднішній день є владою. Чому є певна увага до уряду минулого періоду? Тому що минув певний час, а це означає, що є можливість розслідувати ті чи інші факти. Я вас запевняю, що якщо будуть викриті факти хабарництва або крадіжок бюджетних ресурсів, незалежно від того, що це сьогоднішній уряд чи сьогоднішні можновладці, СБУ так само буде розслідувати ці злочини», – заявив Хорошковський.

Затримуючи дрібних бюрократів, влада лише імітує боротьбу з корупцією – парламентарій

Рівень затриманих упродовж нинішнього року чиновників свідчить про те, що СБУ скоріше демонструє боротьбу з корупцією, ніж насправді здійснює цю функцію, заявив Радіо Свобода народний депутат від Блоку Юлії Тимошенко Андрій Шкіль.

«Коли ми говоримо про боротьбу з корупцією у вищих ешелонах влади, то це вищі ешелони влади не районного чи сільського значення, хоч і там треба боротися з корупцією. Але риба псується з голови, і треба щось робити з головою, а не імітувати боротьбу з корупцією, притягуючи до відповідальності дрібних чиновників. Коли ми говоримо про опозицію, то на дрібних чиновників із опозиції правоохоронці уваги не звертають», – наголосив Андрій Шкіль.

Боротьба з корупцією – це ухвалення антикорупційних законів – експерт

Щоб не наражатися на звинувачення у політичному тиску на опонентів, влада має боротися із корупцією системно, а не час від часу, каже політолог Віталій Бала.

«Робота правоохоронних органів має бути постійною, а не тільки в той період, коли змінюється влада. Я хочу звернутися до досвіду Грузії, коли 5 депутатів із правлячої партії були засуджені за те, що були задіяні у корупційних схемах. Якщо будуть ухвалюватися антикорупційні закони, закони стосовно того, щоб вищі посадовці декларували не лише свої доходи, а й видатки, тоді можна буде говорити, що влада має бажання боротися з корупцією», – зазначає експерт.

Валерію Хорошковському упродовж нинішнього року неодноразово закидали те, що на посаді голови СБУ він лобіює, зокрема, свої інтереси власника одного з найбільших українських телеканалів. Крім того, як керівника спецслужби, його звинувачували в залякуванні громадських діячів, активістів неурядових організацій та журналістів. Сам Валерій Хорошковський усі звинувачення відкинув.
  • Зображення 16x9

    Дмитро Баркар

    У журналістиці з 1995 року. Працював регіональним кореспондентом BBC-Україна. З 2008 року – парламентський кореспондент радіо Ера-FM. З 2010 року –  на Радіо Свобода (кореспондент, редактор та ведучий програм). Основна тематика: політичні події та аналіз.

Дивитись коментарі (2)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG