Доступність посилання

ТОП новини

Вся Україна стає власністю родини Януковича (європейська преса)


Прага – Європейські газети звертають увагу на продовження традицій кумівства в Україні, маючи на увазі, що не лише Генпрокуратура, міліція, місцеві органи влади в Україні, а й врешті Національний банк поставлені під контроль близьких друзів і кумів Президента Януковича. Видання цитують гострі висловлювання опозиції про приватизацію Президентом стратегічних пунктів держави. У пресі також продовжують обговорювати деталі розслідування Генпрокуратури щодо обвинуваченої у зловживанні службовим становищем лідера БЮТ Юлії Тимошенко. Окрім цього, впливові у Європі видання висловлюють здивування дружбою українських боксерів-професіоналів із чеченським «деспотом» Кадировим.

Польська «Жечпосполіта» інформує, що Президент Віктор Янукович призначив друга свого сина главою Національного банку України. А опозиція заявляє, що «відбулася приватизація Національного банку родиною Януковича». Польське видання уточнює, що посаду глави Нацбанку з подачі господаря Банкової зайняв «приятель старшого сина Президента Януковича, Олександра, – Сергій Арбузов». Газета зазначає, що Арбузов був перед цим шефом «Укрбізнесбанку» в Донецьку, контрольованого Олександром Януковичем. Також наголошено, що новий глава Нацбанку, як виявляється, не має персонального ідентифікаційного коду, котрий отримує кожний українець у віці 14 років. Арбузов мотивує це своєю... релігійністю. «Жечпосполіта» наводить дані про те, що опозиційні сили вимагають пояснень від Арбузова і від влади, як новому главі Нацбанку вдалося у 2009 році заробити близько 20 мільйонів доларів. Оглядачі, на яких посилається польська газета, не виключають, що Арбузова призначили з метою допомогти старшому синові Президента Януковича викупити нові банківські активи в Україні, котрі затверджує лише Нацбанк. «Жечпосполіта» зауважує, що ніякі критичні статті в українській пресі з приводу інших призначень родичів і близьких родини Януковича на ключові посади в державі не беруться Президентом і його оточенням до уваги. Видання з Варшави наводить думку експерта про те, що такі дії Януковича ніяк не позначаться на його популярності, бо українці звикли до того, що можна довіряти лише своїм родичам чи близьким. Польське видання також наголошує, що Президент Янукович не лише сам приватизує ласі шматки земель та угідь в Україні, а й дарує їх главі сусідньої держави Росії, президенту Медведєву, бо на теренах своєї резиденції в українських Карпатах добудовує персональний будинок для глави Кремля. Газета цитує самого Януковича, який сказав після останнього перебування в Москві про свою діяльність на благо дружби з господарями Кремля: «То ще не кінець!»

Чеська «Лідове новіни» запитує, чи не знущається українська влада над лідером опозиції Юлією Тимошенко, коли веде проти неї досить дивне розслідування, забороняючи вільне пересування не лише світом, а й Україною. Сама Тимошенко каже журналістам, що влада Януковича робить все, щоб вона «не мала можливості подорожувати по державі та розмовляти з людьми», «мушу перебувати обов’язково лише за адресою свого постійного мешкання»... «Лідове новіни» цитують експертів, які вважають, що влада Партії регіонів намагається підготувати ґрунт для «усунення Тимошенко від участі в наступних парламентських виборах».

Німецький часопис «Шпіґель» дивується, як «нібито бездоганно чисті» брати Клички, знаменитості світового боксу і української демократичної політики, можуть мати щось спільне із «чеченським деспотом» Рамзаном Кадировим. Видання наголошує, що «світові лідери роблять все, щоб уникнути зустрічі з Кадировим», бо його ім’я пов’язують із жорстокими репресіями в Чечні, особистими тортурами і безжальному переслідуванні опозиціонерів, правозахисників. А тим часом Клички проводять фестивалі боксу в Чечні і позують на імпрезах у Грозному в компанії Кадирова. На завершення – «Шпіґель» іронізує, цитуючи Володимира Кличка, який сказав свого часу: «Демократія – це як спорт. Без регулярних тренувань можна втратити форму».
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG