Доступність посилання

ТОП новини

Парламент ухвалив держбюджет Азарова


Київ – Верховна Рада ухвалила Державний бюджет України на 2011 рік. За документ проголосували 279 народних депутатів з фракцій Партії регіонів, Блоку Литвина та КПУ, а також позафракційні. Фракції «БЮТ-Батьківщина» та більша частина НУНС не були присутні в сесійній залі і участі в голосуванні не брали. Провладна більшість назвала документ бюджетом розвитку держави. Тоді як опозиція заявляє про нереальність основних показників та недемократичність процедури ухвалення кошторису.

Доходи Державного бюджету України на 2011 рік передбачені у сумі понад 281 мільярд гривень, видатки становитимуть майже на 40 мільярдів більше. Відтак, максимальний розмір дефіциту річного бюджету України, згідно з ухваленим документом, не має перевищувати 39 мільярдів гривень. Утім, саме базові показники кошторису є сумнівними з точки зору здатності уряду їх виконати, заявив член парламентського бюджетного комітету, народний депутат від НУНС Олександр Чорноволенко.

«Основні макропоказники – необґрунтовані. Це стосується і основних засад грошово-кредитної політики. Очевидно, що ми будемо в наступному році ще неодноразово повертатися до цього бюджету, вносити до нього поправки. Немає змін і до структури того, що нам подали відповідно до указу Президента, тобто основні розпорядники коштів не ті, що зараз є насправді», – зазначив Чорноволенко

Йшли назустріч побажанням депутатів – міністр економіки

Про невідповідність ухваленого документу реаліям свідчить і те, що в ньому вже передбачена економія від пенсійної реформи, яку ще не провели, кажуть в опозиції. Натомість міністр економіки Федір Ярошенко заявив, що підчас напрацювання проекту держбюджету врахували понад тисячі пропозицій від народних депутатів.

«Ми намагалися піти назустріч усім розумним побажанням народних депутатів, зберігаючи при цьому збалансованість і цілісність державного бюджету. Ми врахували максимально можливий обсяг пропозицій народних депутатів. Наша співпраця зайвий раз підтверджує, наскільки важливим є дотримання процедури ухвалення державного бюджету у двох читаннях, та надання часу на внесення та розгляд пропозицій», – зауважив Ярошенко.

Бюджет для адміністрації Президента та Кабінету Міністрів – Соболєв

Опозиція стверджує, що до держбюджету потрапили лише норми, запропоновані представниками провладної більшості. Саме тому держбюджет 2011 передбачає повноцінне фінансування лише владних інституцій, заявив глава опозиційного уряду, народний депутат від «БЮТ-«Батьківщини» Сергій Соболєв.

«Для 99 відсотків населення – це бюджет економії, для одного відсотка населення – це бюджет, коли ні в чому собі не відмовляють. Це бюджет для Адміністрації Президента, Кабінету Міністрів. Бюджет не враховує ні світову кон’юнктуру, ні світові ціни», ¬– наголосив Соболєв.

Згідно з ухваленим сьогодні законом про державний бюджет України, протягом наступного року зростатимуть прожитковий мінімум до 953 гривень, та мінімальна заробітна плата до 1 тисячі 4 гривень.

Проект держбюджету 2011 був внесений урядом на розгляд до Верховної Ради 10 грудня. 14 грудня парламент ухвалив документ у першому читанні.
  • Зображення 16x9

    Дмитро Баркар

    У журналістиці з 1995 року. Працював регіональним кореспондентом BBC-Україна. З 2008 року – парламентський кореспондент радіо Ера-FM. З 2010 року –  на Радіо Свобода (кореспондент, редактор та ведучий програм). Основна тематика: політичні події та аналіз.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG