Доступність посилання

ТОП новини

Будівництво «Південного потоку» є викликом для України – Янукович


Президент України Віктор Янукович вважає, що будівництво Росією газопроводу «Південний потік» було розпочато, в тому числі, й з метою впливу на українську владу. Про це він заявив в інтерв’ю трьом українським телеканалам.

«Ми ведемо дуже непрості переговори, запропонувавши український проект модернізації української газотранспортної системи замість будівництва «Південного потоку». Це неприємне питання для Росії, і воно неприємне для України з точки зору того, що нам це дуже невигідно, щоб будь-які обсяги газу йшли в обхід території України. Ми повинні створити всі умови, надати всі гарантії – і технічні, і політичні – і Росії, і Європейському Союзу, що Україна надійний транзитер», – пояснив ситуацію Президент, наголосивши, що Україна у цьому процесі намагається бути переконливою.

«Тому ця боротьба йде, і я скажу, що вона непроста. Це боротьба реальна, конкретна, але ми з відкритим забралом пішли. З першої хвилини я сказав тоді публічно: якщо це спосіб шантажу, впливу на Україну, щоб держава в деяких питаннях пішла назустріч… Ми це розуміємо. У політичних відносинах іноді такі прийоми бувають. Але це розпочалося до нас. Це було ще при попередній владі… Це виклик, на який довелося відповідати нам», – наголосив Янукович.

На його переконання, якщо «Росія і Європейський Союз погодяться на український варіант модернізації української газотранспортної системи, «Південний потік» відпадає сам по собі». «Ми модернізуємо частину наших газопроводів, які йдуть півднем України, і ми отримаємо близько 35 мільярдів додаткових можливостей прокачування газу», – заявив глава держави, водночас наголосивши, що без ЄС такий проект неможливий.
XS
SM
MD
LG