Доступність посилання

ТОП новини

«Незрозуміла гра» з третім кандидатом на посаду ректора ДонНУ


Донецьк – Боротьба за посаду ректора Донецького національного університеті перейшла в судову площину. Сьогодні Київський окружний адміністративний суд має розглянути позов до Міністерства освіти від полковника міліції Олександра Користіна, який стверджує, що був третім кандидатом на посаду ректора університету, але його кандидатуру проігнорували.

Минулого тижня суд заборонив міністерству освіти призначати ректором Донецького національного університету обраного трудовим колективом на цю посаду професора Юрія Лисенка. Про це повідомила його адвокат Катерина Кутня.

«Не просто призупинено рішення конференції, а, дослівно, «заборонено» підписувати контракт із Лисенко Юрієм Григорович у зв’язку з тим, що відкрито провадження за позовом Користіна Олександра», – сказала Кутня.

Третій кандидат на посаду ректора – Олександр Користін – полковник міліції і завідувач кафедри економічної безпеки Національного університету внутрішніх справ України. Його кандидатуру нібито забули розглянути під час виборів. В міністерстві дійсно не знали про існування третього кандидата, оскільки заступник міністра Євген Сулима, що був присутній на виборах ректора, офіційно озвучив лише дві кандидатури на посаду ректора.

За таких умов, запропонований Міносвіти Петро Єгоров, який програв вибори, залишається виконувачем обов’язків ректора вишу на невизначений термін.

У Донецькому університеті кажуть, що не чули про третього кандидата і навіть ніколи його не бачили. Окрім цього, досі міністерство не повідомило університет про те, що рішення трудового колективу не діє. Про це від імені Петра Єгорова сказала начальник юридичного відділу ДонНУ Альбіна Фурман.

«Жодних документів від міносвіти я не отримувала і говорити про якогось третього кандидата я не можу. У мене немає цих документів. Про все дізнаємось з преси», – зауважила Фурман.

Розчарування року

Попри це напередодні судового засідання керівництво вишу оприлюднило заяву, в якій закидає пресі поширення неправдивої інформації про вибори ректора. А головний юрист вишу Альбіна Фурман закликала вважати чутками інформацію про те, що кримінальна справа проти дружини Юрія Лисенка, бухгалтера університету Тетяни Лев, а також її побиття двома невідомими, які кричали «Це тобі за чоловіка!», є спробою тиску на обраного колективом вишу кандидата. При цьому, Фурман звинуватила Тетяну Лев у нецільовій витраті державних коштів. Зараз робота бухгалтерії ДонНУ майже повністю паралізована, від чого страждають і викладачі, і студенти.

Місцева влада назвала ситуацію в ДонНУ «розчаруванням року».

«Там іде якась незрозуміла велика гра. Швидше б вона закінчилась. Таке положення не принесе користі такому вищому навчальному закладу», – говорить мер Донецька Олександр Лук’янченко.

Тим часом, від 1 січня в університеті планують запровадити суворий пропускний режим, який має захистити спокій студентів і викладачів під час сесії.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG