Доступність посилання

ТОП новини

Досвід німецького самоврядування варто переймати – посол України


Посол України у ФРН Наталія Зарудна
Посол України у ФРН Наталія Зарудна

Київ – Німеччина – одна з західних держав, яка не лише поглиблює торговельно-економічну та політичну співпрацю з Україною, а й підтримує розвиток українського громадянського суспільства. На думку посла України в ФРН Наталі Зарудної, досвід місцевого самоврядування, розвитку громадянських ініціатив корисний і потрібний Україні. Тож у планах німецько-українського співробітництва на 2011 рік є низка проектів та програм у цій царині. Наталя Зарудна розповіла про подробиці в інтерв’ю Радіо Свобода.

– Дуже важливо для України – переймати практику і досвід німецького самоврядування, наприклад, досвід підходу до розподілу бюджету у цій царині. У Німеччині до 60 відсотків бюджету залишається на місцях, а не іде до центру і потім розподіляється – і це зовсім інші стимули для того, щоб працювати успішно, це шанс для розвитку громади і задоволення її повсякденних потреб. У ФРН досі зберігається система допомоги з боку «старих» федеральних земель «новим» землям (колишній НДР). І до 2019 року вони будуть отримувати цю допомогу. Ми дуже активно намагаємося звести наших (українських) та німецьких мерів, щоб вони побачили, як Східна Німеччина перебудувала свою систему на нові рейки. Тож наступного року ми плануємо у рамках Німецько-українського форуму провести дуже важливий з’їзд мерів міст-побратимів. У нас понад 70 міст-побратимів, регіонів-побратимів поміж нашими двома країнами.

– Пані Зарудна, чи продовжуватимуть німецькі фундації, неурядові організації спілкування з українськими партнерами? І наскільки таке спілкування важливе для обох сторін?

– У Німеччині громадська думка формується не політиками – вона формується численними неурядовими організаціями, фондами і так далі. Між нашими країнами дуже розвинені контакти на рівні неурядових організацій, це наш величезний козир. Ми у ці дні опрацьовуємо разом із німцями започаткування нової програми (на кшталт такої, що свого часу була запроваджена для Росії) – із розвитку молодіжних контактів. Я зустрічалася з координатором, ми працюємо з МЗС Німеччини, щоб започаткувати проекти для того, щоб якомога більше молодих людей налагоджували між собою контакти. Адже їм жити у новій Європі, їм до цього готуватись.

– У 2010 році німецькі ЗМІ доволі гостро критикували чинну українську владу за затягування реформ, за проблеми зі свободою слова та корупцію. Чи ця критика не завадить розвивати німецько-українські стосунки?

– Німеччина підтримує нас на шляху євроінтеграції. Питання, на що допомога іде? Це реформування енергетики та допомога малому і середньому бізнесові – а це є дуже суттєво, щоб Україна розвивалась і перетворювалась на нормальну європейську державу. Тому що у Німеччині понад 70 відсотків ВВП виробляє малий і середній бізнес. Тому, якщо судити за цими питаннями, за цими справами, Німеччина підтримує нас. А якщо подивитись, які заяви німецькі керівники роблять із приводу України, чи є там критика? Ні! Німецьке керівництво весь час заявляє одне і те саме: що вони сподіваються, що Україна скористається своїм шансом провести структурні реформи.

* * * * * * * * * * *

За словами Наталі Зарудної, у Берліні розуміють: без глибоких демократичних, прозорих, антикорупційних реформ Україна не зможе подолати євроінтеграційний шлях. Тож Німеччина не збирається залишати Україну наодинці з її проблемами, каже посол Зарудна.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG