Доступність посилання

ТОП новини

«Підприємницький Майдан розвіяв гіпнотичний страх перед владою»


Мирослав Маринович

Львів – Колишній дисидент, один із співзасновників української Гельсінської групи, правозахисник і публіцист Мирослав Маринович, підсумовуючи рік, що минає, зазначив Радіо Свобода, що 2010 приніс страх в душі українців. Переслідування українських політиків, на думку політичного дисидента Мирослава Мариновича, це намагання влади посіяти страх серед людей.

– Пане Мариновичу, яким видався для Вас рік, що минає?

– Цей рік приніс для мене дві несподівані екстреми. Перша, це страх, який опанував, навіть можна сказати, скував душу народу після того, коли влада спробувала такими символічними, знаковими засобами відновити в душі людей страх 1937 року. Страх, не знаю, й 1933 року. Бо в історії України важко назвати лише один рік, який був би символом страху і народної трагедії. Я був неготовий до того, що той страх так може швидко заповзти у людські душі. Це мене цілковито приголомшило.

З іншого боку, підприємницький Майдан – це була інша екстрема.

– Але сьогодні підприємців переслідують і їх не так багато людей підтримали.

– Для мене цей майдан є дуже успішним. Не тому, що добився змін у Податковому кодексі. Мені здається, що цей майдан подолав той страх, який був на початку року. Після майдану люди можуть коритися владі, але в мене таке враження, що вони перестали так панічно боятися її, так гіпнотично боятися. Цей гіпнотичний страх зник. Ясна річ, далі шаленіють злочинці, яких підсилають для того, щоб розправлятися чи то з журналістами, чи то з іншими людьми, які піднімаються на якийсь протест. Але сталося щось дуже важливе, дуже для мене визначальне. І оці дві віхи вони для мене визначили амплітуди цього року. З одного боку – страх, а з другого – звільнення від цього страху.
  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG