Доступність посилання

ТОП новини

Угорщина пропонує обговорити суперечливий закон про ЗМІ


Угорщина, яка з нового року переймає головування в Європейському Союзі, запропонувала сьогодні Організації з безпеки і співпраці в Європі переговори щодо свого суперечливого закону про засоби інформації, який теж має набути чинності з нового року.

Закон викликав широку критику і в самій Угорщині, і в міжнародних колах. Зокрема, ОБСЄ заявляла, що закон може зупинити все публічне обговорення в Угорщині і не відповідає європейським стандартам вільної і чесної преси.

Нинішню заяву Угорщини вже привітала Німеччина, яка назвала запрошення Будапешта обговорити закон «кроком у правильному напрямку».

Новий закон схвалив минулого тижня парламент Угорщини в першу чергу завдяки голосам владної в країні правоцентристської партії «Фідес». Він передбачає значно розширити повноваження держави в стеженні за змістом приватних засобів інформації і в накладанні штрафів за порушення.

Відповідно до закону, зокрема, нещодавно створений орган – Рада з засобів масової інформації, яка складається саме з членів «Фідес», – отримає право штрафувати на значні суми друковані, електронні й інтернетні ЗМІ, якщо сам цей орган вирішить, що вони порушили людську гідність чи норми загальної моралі, подали незбалансоване висвітлення подій або не висвітлили суспільно значущу подію.
XS
SM
MD
LG