Доступність посилання

ТОП новини

«Торгівець смертю» відмовився від угоди зі слідством


Громадянин Росії Віктор Бут, якого у США звинувачують у контрабанді зброї, заявив, що відмовився від пропонованої йому угоди з американським правосуддям.

Як сказав він в оприлюдненому в неділю інтерв’ю, йому пропонували пом’якшити вирок, засудити на менший термін і дозволити перевезти родину до Сполучених Штатів, якби він розповів про свої зв’язки в Росії та інших країнах.

Але, як сказав Бут в інтерв’ю російському державному агентству «РІА Новості», йому «нічого було їм відповісти», бо він «не знає нічого з того, що їх цікавить».

Це інтерв’ю він дав, перебуваючи під вартою у в’язниці в Нью-Йорку, через російського віце-консула.

43-річного Віктора Бута, колишнього офіцера-перекладача радянських Військово-повітряних сил, вважають одним із найбагатших торгівців зброєю у світі.

Його ім’я неодноразово згадували в доповідях Державного департаменту США і Ради Безпеки ООН як підприємця, що порушує режим санкцій ООН.

Як стверджують, він із 1990-х років за допомогою своїх авіатранспортних компаній постачав зброю учасникам громадянських конфліктів у багатьох країнах Південної Америки, Близького Сходу й Африки. Серед його клієнтів називають колишнього президента Ліберії Чарльза Тейлора, нині звинуваченого в воєнних злочинах, афганський ісламістський рух «Талібан» чи обидві сторони громадянської війни в Анголі.

Відтак він отримав неофіційне прізвисько «Торгівець смертю».

Припускають, що його незаконний бізнес був би неможливий без сприяння в високих колах влади в Росії.

Сполучені Штати збирали матеріали про Бута протягом десятка років. Нині у США йому висунули офіційні звинувачення в конкретному випадку з оборудкою продажу зброї для лівацького терористичного угруповання FARC із Колумбії.

Бут заявляє, що був чесним підприємцем, компанії якого здійснювали тільки легальні вантажні авіаперевезення, заперечує всі звинувачення в нелегальній торгівлі зброєю й каже, що став жертвою судової змови з боку США.

Його затримали в Таїланді 2008 року внаслідок спільної операції американських і таїландських спецслужб, агенти яких виступили в ролі покупців зброї для колумбійських повстанців. У листопаді минулого року після тривалих судових розглядів його видали до США.

2005 року дані про Віктора Бута як торгівця зброєю стали основою для американського художнього фільму-бойовика «Збройний барон» (Lord of War).
XS
SM
MD
LG