Доступність посилання

ТОП новини

Луганщина відзначатиме 130-у річницю від дня народження Климента Ворошилова


Луганськ – 2011 року Луганщина на обласному рівні відзначатиме 130-у річницю від дня народження одного з найближчих соратників Сталіна Климента Ворошилова. На переконання міських чиновників, постать Ворошилова є дуже вагомою для Луганська. Проте, на думку місцевих істориків, у діяльності Климента Ворошилова було більше негативу, ніж позитиву.

Ворошилов народився на Луганщині 4 лютого 1881 року. Активний учасник більшовицького перевороту та Громадянської війни.

Луганськ двічі перейменовували у Ворошиловград – у 1935-му, за життя Ворошилова, та у 1970-му, вже після його смерті. Згодом колишньому наркому оборони у Луганську спорудили величний монумент – маршал Ворошилов сидить на коні. Нещодавно ж обласна та міська ради проголосувала за те, щоб відзначити 130-у річницю від дня народження близького соратника Сталіна.

«Ворошилов доклав руку до Голодомору 30-х років»

Пам'ятник Ворошилову, Луганськ
Міський голова Сергій Кравченко вважає, що Климент Єфремович свого часу чимало зробив для Луганська.

«В Донецьку є Ворошиловський район, хоча для Луганська Ворошилов зробив більше, – каже Сергій Кравченко. – Зокрема, в 20-і роки був відновлений паровозобудівний завод, це і роки 30-і, коли місто почало розвиватися, це і перший трамвай, і мостові, і каналізація».

Тим часом голова обласного осередку «Просвіти», історик Володимир Семистяга каже: Ворошилов – особистість неоднозначна. Він дійсно займався економічним розвитком міста, допомагав окремим землякам.

«У 20-і роки, коли тільки став наркомом військово-морських справ країни, він дуже багато допомагав Луганську, землякам своїм, які до нього зверталися. Мова йде про призначення пенсій. Він багато займався впорядкуванням нашого міста», – розповідає Володимир Семистяга.

Та попри це, за словами історика, не треба забувати й інші вчинки Ворошилова.

«Те, що він доклав руку до Голодомору 32-33-х років, – це абсолютна правда. Він відкрито заявляв, що нарешті ми українського селянина притиснули, і він буде знати, що таке виховання голодом», – стверджує історик.

Чи знають депутати історію?

Один з двох англійський танків MARK V поставлених у Луганську за наказом Ворошилова
У 30-х роках Ворошилов брав участь у репресіях проти командного складу армії, також він причетний до розстрілу поляків у Катині. Як воєначальник він загубив сотні тисяч радянських солдатів під час фінської війни, за його командування Ленінград опинився в блокаді, нагадує інший луганський історик Валерій Снєгірьов, і звертає увагу на низький рівень знання історії місцевих депутатів.

«З нафталіну дістають…Таке враження, що Луганщина скотилася до 81-го року, коли йому як раз до сторіччя і ставили пам’ятник, наче й не було усіх викриттів. Він разом зі Сталіним несе повну відповідальність за репресії 37 року. Будь-який офіцер, від молодшого лейтенанта до маршала, міг бути арештований лише з письмового дозволу наркому оборони, тобто Ворошилова. І луганський гарнізон повз нього ніяк не пройшов», – розповідає Валерій Снєгірьов

Могила батька Ворошилова, Луганськ
Міські чиновники вирішили впорядкувати могилу батька Ворошилова, в музеї готується виставка. На реконструкцію пам’ятника комуністичному діячеві планується витратити 60 тисяч гривень. Ініціативу міських депутатів підтримали їх колеги з облради. Тож 130-у річницю від дня народження Климента Ворошилова святкуватимуть на обласному рівні.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG