Доступність посилання

ТОП новини

В Австрії знайшли поховання хворих, яких, імовірно, вбили нацисти


Останки 220 осіб знайшли на території діючої психіатричної лікарні в містечку Галль в австрійській землі Тіроль

Прага – В Австрії знайшли масове поховання, що виглядає як поховання жертв нацистів. Останки людей виявили на території психіатричної лікарні під час проведення ремонтних робіт. Після відлиги криміналісти почнуть встановлювати тотожність загиблих і точні причини їхньої смерті.

Останки 220 осіб знайшли на території діючої психіатричної лікарні в містечку Галль в австрійській землі Тіроль. Ремонт на території лікарні відразу ж зупинили і запросили туди експертів. Компанія, що керує лікарнею, заявила, що останки людей було поховано в період між 1942 і 1945 роками.

Історики припускають, що останки належать пацієнтам, яких вбили нацисти під час сумнозвісної програми Т-4, адже нацисти вважали, що психічнохворі не мають права на життя. Але фахівці радять не поспішати з остаточними висновками.

«Не можна говорити про вбитих 220 осіб. Можна припускати, що це був цвинтар лікарні. Люди весь час вмирають у психіатричних клініках із природних причин. Це означає, що треба ще з’ясувати, скільки з цих 220 похованих пацієнтів були жертвами програми евтаназії, а хто помер від недоїдання чи голоду», – заявив історик Олівер Зайферт в інтерв’ю телебаченню «Ройтерз».

Австрійці ретельно розслідуватимуть «темну сторінку» історії


За допомогою архіву психіатричної клініки та генетичних зразків криміналісти тепер будуть намагатися встановити тотожність загиблих та причини їхньої смерті. Цей процес розпочнеться навесні і триватиме два роки.

«Є хімічні методи, за допомогою яких можна встановити причину смерті. Дещо ми вже можемо встановити по кістках: хвороби, поранення тощо. Це допоможе встановити причини смерті, якщо буде недостатньо документів клініки», – зазначив керівник проекту Александер Занеско.

Психіатрична лікарня в містечку Галль, Тіроль
Губернатор австрійської провінції Тіроль Ґюнтер Платтер сказав, що «глибоко вражений» відкриттям, і закликав розслідувати цю «темну сторінку» історії.

Нацистська Німеччина, яка анексувала Австрію у 1938 році, масово відправляла на смерть психічно хворих та інвалідів. Близько 30 тисяч осіб загинуло лише в одній психіатричній клініці, неподалік від австрійського міста Лінц. За підрахунками істориків, усього в рамках нацистської програми евтаназії у Європі загинуло понад 75 тисяч осіб, серед них були й діти.
  • Зображення 16x9

    Мар’яна Драч

    На Радіо Свобода – з 1996 року. Вела різні програми, серед яких «Україна і світ» та «Свобода сьогодні». Вивчала міжнародні відносини в Рузвельтському університеті в Чикаго і державне управління та економіку в Інституті державного управління і місцевого самоврядування (нині Академія) в Києві. Директор Української служби Радіо Свобода з травня 2013 року.

Дивитись коментарі (1)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG