Доступність посилання

ТОП новини

Угорщина прийме рішення ЄС про закон про ЗМІ – прем’єр


Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив сьогодні, що, якщо Європейський Союз визнає необхідність змінити новий угорський закон про засоби інформації, його уряд прийме це рішення і виконає його.

При цьому, виступаючи на прес-конференції, він повторив, що цей закон відповідає подібним законам інших країн ЄС, зокрема, Франції чи Німеччини.

За його словами, вимагати змінити цей закон тільки від Угорщини, але не від інших країн було б дискримінацією.

Днями влада Угорщини відкинула критику, що лунає на Заході на адресу нового закону. Його критики «погано поінформовані» про зміст закону і висували «необґрунтовані, а іноді й відверто абсурдні звинувачення», влада ж «жодним чином не прагне придушити погляди опозиції», мовиться в заяві.

Закон раніше зазнав різкої критики з боку низки організацій на захист журналістів та урядів кількох країн, зокрема, Німеччини чи Франції, які вважають, що це може обмежити свободу преси. Стурбованість висловила і Європейська Комісія, яка надіслала Будапештові листа з проханням пояснити положення закону.

Він набув чинності з початку року, одночасно з початком головування Угорщини в Євросоюзі.

Закон, який провела в парламенті владна в Угорщині правоцентристська партія «Фідес», за повідомленнями, передбачає значно розширити повноваження держави в стеженні за змістом приватних засобів інформації і в накладанні штрафів за порушення вимог про «збалансованість» і «моральність» повідомлень.

Відповідно до закону, зокрема, нещодавно створений орган – Рада з засобів масової інформації, яка складається саме з членів «Фідес», – отримає право штрафувати на значні суми друковані, електронні й інтернетні ЗМІ, якщо сам цей орган вирішить, що вони порушили людську гідність чи норми загальної моралі, подали незбалансоване висвітлення подій або не висвітлили суспільно значущу подію.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG