Доступність посилання

ТОП новини

Єльченко сподівається, що в Росії будуть забезпечені потреби української діаспори


Посол України в Росії Володимир Єльченко сподівається, що російська сторона сповна забезпечить право українцям у Росії на самоорганізацію з метою збереження самобутності, розвитку мови, освіти, національної культури. Про це він сказав в інтерв'ю кореспондентові агентства «УНІАН» у Москві.

Посол вважає, що в цьому питанні Україна і Росія мають дотримуватися загальноприйнятих міжнародних норм і виробити паритетний підхід для збереження національної ідентичності українців у Росії і росіян в Україні.

Як зазначив Володимир Єльченко, «сьогодні спостерігається явний дисбаланс у забезпеченні культурних, освітніх, інформаційних та інших потреб українців Росії».

За його словами, «це і відсутність шкіл з вивчення української мови, національних театрів, друкованих періодичних видань українською мовою тощо».

24 листопада 2010 року рішенням Верховного суду Росії був задоволений позов Міністерства юстиції Російської федерації, яке домагалося розпуску Федеральної національно-культурної автономії українців Росії у зв'язку з «виявленням порушень у господарській діяльності».

Один з керівників Федеральної національно-культурної автономії українців Росії повідомив, що діаспора подасть касацію в Президію Верховного суду Росії, а потім звертатиметься до Європейського суду за прав людини.
XS
SM
MD
LG