Доступність посилання

ТОП новини

Опозиція вимагає заслухати «силовиків» у Раді


Київ – Фракція «БЮТ – Батьківщина» вимагає заслухати у вівторок, 11 січня, на пленарному засіданні парламенту керівника Генпрокуратури і доповідь Уповноваженого з прав людини, а в п’ятницю – міністра внутрішніх справ у зв'язку з ситуацією, що склалася з арештами опозиційних діячів. В іншому випадку опозиція не братиме участі в роботі Ради. Про це заявив на погоджувальній раді голів комітетів і фракцій «б’ютівець» Іван Кириленко.

«Проблеми, які були в опозиції наприкінці року, залишилися і примножилися... Наша позиція незмінна – ми просимо завтра підтримати нас, щоб у залі ми заслухали керівництво Генеральної прокуратури та уповноваженого Верховної Ради з прав людини зі спеціальною доповіддю», – заявив керівник фракції «БЮТ – Батьківщина» Іван Кириленко.

Він нагадав, що як і раніше, залишаються під арештом представники опозиції. Кириленко також зазначив, що у разі, якщо запропоновані питання не буде розглянуто, то його фракція не зможе працювати в залі.

Ініціативу «БЮТ «Батьківщини» щодо заслуховування завтра першим питанням інформації Генерального прокурора України та Уповноваженого з прав людини підтримала фракція НУНС.

Уповноважений ВР з прав людини готує доповідь на середу


Голова парламенту Володимир Литвин заявив, що міністра внутрішніх справ Анатолія Могильова справ запрошують на годину запитань до уряду. Спікер також звернувся до депутатів з проханням надсилати у письмовому вигляді запитання до міністра.

Крім того, Литвин просить Генеральну прокуратуру надати інформацію в про арешти колишніх чиновників: «Я сьогодні відповідно до регламенту звернуся до Генеральної прокуратури, щоб вони надали письмову інформацію, а Верховна Рада на підставі цієї письмової інформації може ухвалити рішення щодо того, щоб заслухати (керівництво Генпрокуратури) безпосередньо в залі», – сказав спікер.

Як повідомив Радіо Свобода секретар Уповноваженого ВР України з прав людини Геннадій Кириндясов, Ніна Карпачова вже готує спеціальну доповідь для Верховної Ради, з якою виступить у парламенті в середу, якщо напередодні парламент ухвалить відповідне рішення.

Партія регіонів не бачить сенсу у виступі Генпрокурора

Тим часом лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов не бачить перспектив у заслуховуванні у Верховній Раді інформації генерального прокурора України щодо арештів опозиціонерів.

Він нагадав на брифінгу після погоджувальної ради, що аналогічне питання було заслухане ще до Нового року.

«Я не думаю, що щось кардинально змінилося за останній час в цих питаннях, і не думаю, що працівник прокуратури дасть якусь додаткову інформацію… Тому, як мені здається, це питання неперспективне», – сказав Єфремов.

При цьому він додав, що фракція Партії регіонів не буде заперечувати, якщо все ж таки це питання буде розглянуто.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG