Доступність посилання

ТОП новини

Після загибелі двох заручників Франція посилить боротьбу з тероризмом


Президент Ніколя Саркозі

Брюссель – Минулими вихідними військова операція зі звільнення французьких заручників у Нігерії закінчилася невдало, бо в результаті двоє молодих громадян загинули, а викрадачі втекли. Влада Франції закликала своїх співвітчизників, що перебувають у цій та інших країнах, де діють ісламістські угруповання, бути вкрай обережними. Водночас, президент Ніколя Саркозі заявив, що його країна ніколи не допустить «диктату тероризму та терористів». З огляду на це, виглядає, що Франція має намір подвоїти зусилля у боротьбі з цим викликом.

Двох громадян Франції, яким було по 25 років, наприкінці минулого тижня взяли в заручники у Нігерії. Але вже через добу їх знайшли мертвими. Повідомляють, що бранці загинули під час спільної французько-нігерійської військової операції із захоплення терористів. Як вважають європейські військові експерти, викрадачі – члени радикального угруповання «Аль-Каїда ісламського Магребу».

Визнаючи, що французькі громадяни загинули частково через стратегічний промах командування, міністр оборони Франції Ален Жюпе каже, що «відмова від операції стала б поганим знаком для терористів». Тому, каже він, Париж і надав наказ переслідувати захоплювачів.

«Вся нація засуджує цей варварський акт, здійснений варварами, – заявив французький президент Ніколя Саркозі, коментуючи загибель двох молодих співвітчизників. – Це прояв нечуваного боягузтва й зухвалий злочин, який тільки посилює рішучість Франції вести нещадну боротьбу з тероризмом та терористами».

У Малі в заручниках перебувають ще 5 французів

Три місяці тому «Аль-Каїда ісламського Магребу» вже взяла на себе відповідальність за взяття у заручники п’ятьох французів, що працювали на півночі Нігерії для французької компанії Арева. Відомо, що наразі їх утримують на території Малі.

Ще раніше, у липні 2010 року, працівник однієї з гуманітарних організацій, 78-річний француз Мішель Жермано після кількамісячного утримування у заручниках був страчений представниками цього ж терористичного угруповання.

«Тероризм загрожує всім» – міністр оборони

Виступаючи перед громадянами, міністр оборони Франції Ален Жюпе хоч і обережно, але підтвердив наміри Парижа посилити антитерористичну політику його країни.

«Тероризм загрожує всім: Франції, багатьом європейським країнам, що мали гіркий досвід, це Іспанія, Великобританія і, звичайно, США, – каже голова оборонного відомства Франції. –Вести боротьбу необхідно. І в цьому полягає місія Франції. Ми продовжимо докладати зусилля, щоб звільнити п’ятьох заручників у Малі, двох (журналістів) у Афганістані та ще одного заручника в Сомалі».

Представники французької політичної опозиції, висловлюючи жаль за загиблими співгромадянами, водночас кажуть, що ця трагедія має об’єднати всю націю.

З огляду на ці події та тверді наміри посилити боротьбу з тероризмом, французький прем’єр-міністр Франсуа Фійон закликав громадян, що перебувають у Нігерії та Малі, бути ще обережнішими.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG