Доступність посилання

ТОП новини

Ахіллесова п’ята уряду – відсутність стратегії (огляд преси)


Київ – Відсутність у чинної влади стратегії розвитку країни – її ахіллесова п’ята, стверджує газета «День». Держбюджет на 2011 рік Верховна Рада ухвалила, не спираючись на програму соціально-економічного розвитку. Досі стратегічним завданням з багатьма невідомими як для громадян України, так і для партнерів країни за кордоном, була зовнішньополітична орієнтація уряду. Він одночасно проводив взаємовиключні переговори про створення двох зон вільної торгівлі: з Євросоюзом і з країнами СНД. Загалом же, як переконує експерт видання, «нинішній рік буде роком конкуренції за Україну між Євросоюзом і Росією. І хто спритніше діятиме, той і отримає український внутрішній ринок і ресурси для свого інтеграційного проекту». Докладніше про це йдеться в статті «Проекти і прожекти».

Український уряд гарантує американцям рекордні продажі комбайнів. Як інформують «Економічні відомості», Кабмін допоможе одному з американських виробників сільгосптехніки продати цього року в Україні рекордну кількість нових комбайнів на суму, що перевищить $200 млн. дол. Видання зауважує, що провести оборудку американцям допомагають українські вчені та чиновники.

Чому в Україні поставки іноземних сільгоспмашин здійснюються під державні гарантії, – обурюється кореспондент газети «Голос України». Невже, як це вже було наприкінці 90-х, техніка (хай навіть сучасна й необхідна агровиробникові) відійде «потрібним» людям, а розраховуватимуться за неї знову з держбюджету? Чому збіднілий держбюджет України має виступати гарантом успішності їхнього бізнесу? – запитує журналіст. Публікація називається «Аграрна політика, якої я не розумію».

Залізниця була і лишається найдоступнішим транспортом в Україні. Мільйони людей надають перевагу далеким подорожам саме на поїздах. Однак, як зауважує газета «Факти», така популярність має і зворотний бік – черги. Інколи, щоб купити квиток, треба простояти кілька годин. Боротися з чергами «Укрзалізниця» вирішила із застосуванням сучасних технологій. Зокрема, на вокзалах планується встановити автомати, що видаватимуть квитки тим, хто замовив їх через Інтернет. Про інші можливі нововведення на залізниці інформується в рубриці «Не зайве знати».
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG