Доступність посилання

ТОП новини

У Києві закрили музей УНР


У Києві закрили та опечатали музей історії Української Народної Республіки, відкритий 2008 року в Будинку вчителя. В експозиції музею зберігались унікальні речі: оригінали декретів УНР за підписом президента республіки Михайла Грушевського, листи Симона Петлюри, зброя керманичів українського війська доби УНР.

Факт закриття Музею підтвердив Радіо Свобода один з ініціаторів його створення – історик, директор міжнародного Фонду імені Ольжича Сергій Кот. «Він (музей) входив у відділ музеїв та пам’яток Інституту національної пам’яті. У зв’язку з ліквідацією Інституту, там усе майно опечатується, тож опечатали і музей. Хоча там майно є інших, бо це не власне музейне майно, а все позичене! Хіба що вітрини, які на замовлення спеціально виготовлювались. Проблема в іншому: нічого не відомо, що буде з музеєм. Усі мовчать, усі відкараскуються від нього. І музей історії української революції, історії визвольних змагань може тихо вмерти», – сказав Кот.

За його словами, якщо експозицію буде розформовано, буде дуже складно скласти її назад, адже її збирали з різних відомств та наукових установ – від Інституту історії України НАНУ до архівів СБУ та закордонних дослідницьких центрів. Експозиція збиралась майже рік, каже Кот.
XS
SM
MD
LG