Доступність посилання

ТОП новини

У Києві закривають музей Української революції


Київ – В Україні почали закривати музейні установи, завданням яких було розповідати про національну історію та зберігати безцінні експонати часів визвольних змагань. У перші дні нового року стало відомо про те, що розпочалася ліквідація київського музею Української революції 1917-1921 років, відомого ще як музей УНР.

Як повідомив Радіо Свобода директор цього музею Олександр Кучерук, ліквідація музею Української революції пов’язана із закриттям Інституту національної пам’яті.

«Музей не був окремою юридичною особою, – зазначив Олександ Кучерук. – Він – складова частина Інституту національної пам’яті і діяв у рамках відділу виставкової та музейної діяльності. Тому закрили Інститут – відповідно закрили і його відділ».

Сьогодні у музеї працює ліквідаційна комісія. Вона завершить свою роботу до 15 лютого.

Однак не може не турбувати питання про те, що ж після закриття музею станеться із експонатами музею. Адже тут знаходяться реліквії часів УНР, серед яких оригінальні фотографії Голови Директорії УНР Симона Петлюри, трьох прем'єр-міністрів уряду УНР, особисті речі генерала Армії УНР Миколи Капустянського, оригінал роздруку IV Універсалу Центральної Ради та інші безцінні для національної історії предмети.

За словами Олександра Кучерука, усі експонати, документи з музею будуть передані для тимчасового використання Фундації імені Ольжича.

«Вони там не пропадуть, – запевняє директор музею. – Але зникне такий цікавий об’єкт як музей Української Народної Республіки. Для того, щоб він існував, треба сплачувати оренду, зарплату співробітникам, телефонні рахунки».

До слова, у музеї досі працювало четверо осіб. Усі витрати на його утримання (з телефонами і прибиральницями) не перевищували суму в розмірі 20 тисяч гривень. Саме стільки зекономить нова влада, зачинивши єдиний в Україні музей, експозиції якого розповідали про часи Української Народної Республіки.

На закритті музею зекономлять 20 тисяч гривень

Директор музею розповів, що після оприлюднення указу Президента України про адмінреформу, а відтак і ліквідацію Інституту національної пам’яті, він звернувся із проханням до київської влади, щоб та взяла музей на свій баланс. Однак в управлінні культури КМДА лише розвели руками. Бюджет на 2011 рік вже встигли розписати. І коштів на утримання музею там не передбачено.

«Щоб музей УНР діяв і надалі – потрібне політичне рішення,» – переконаний Олександр Кучерук.

Очевидно, що політичне рішення потрібне не лише щодо музею Української революції. Адже у підпорядкуванні Інституту національної пам’яті перебувають ще три музейні установи – Національний музей «Меморіал пам'яті жертв голодоморів в Україні», Національний історико-меморіальний заповідник «Бабин Яр» та Національний історико-меморіальний заповідник «Биківнянські могили».

Про позицію керівництва вже ліквідованого Інституту національної пам’яті щодо подальшої долі зазначених установ – читайте у наступних матеріалах Радіо Свобода.

Дивитись коментарі (7)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG