Доступність посилання

ТОП новини

Суд визнав недійсним указ про присвоєння Бандері звання Героя – Адміністрація Президента


Указ Президента Віктора Ющенка від 20 січня минулого року про присвоєння провідникові Організації українських націоналістів Степанові Бандері звання Героя України рішенням суду визнаний недійсним, повідомила сьогодні прес-служба голови держави.

Як мовиться в повідомленні, ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 23 червня 2010 року залишено без змін постанову Донецького окружного адміністративного суду від 2 квітня 2010 року про визнання незаконним і скасування того указу, і це рішення набуло законної сили.

При цьому прес-служба нагадала, що на згадану постанову суду апеляційної інстанції подано низку касаційних скарг до Вищого адміністративного суду України.

У повідомленні не пояснено, чому про цю давню подію вирішили згадати ще й сьогодні.

Так само сьогодні заступник голови Адміністрації Президента у своєму блозі на сайті «Українська правда» заявила, що цими днями журналісти дуже часто ставлять їй запитання про події навколо присвоєння звань Героїв України Бандері, а також головнокомандувачеві УПА Юрієві Шухевичу, і навколо пов’язаних із цим судових процесів.

Раніше, наприкінці грудня, сайт «Історична правда» оприлюднив статтю, в якій згадувалося, що й попри згадане в повідомленні рішення апеляційного адмінсуду Степан Бандера залишався в списках Героїв, а на сайті Президента нічого не згадувалося про скасування того указу.

22 січня 2010 року тодішній Президент Віктор Ющенко присвоїв звання Героя України провідникові ОУН Степанові Бандері.

У квітні минулого року Донецький окружний адміністративний суд визнав цей указ протиправним і таким, що має бути скасованим. Таке рішення обґрунтовувалося тим, що, мовляв, звання Героя може бути присвоєне лише громадянам України, а Бандера помер у 1959 році, до створення сучасної української держави.

При цьому Конституційний Суд відмовив у відкритті конституційного провадження у справі про конституційність указу Ющенка.

Потім Ющенко та інші подали апеляційні скарги на постанову Донецького окружного адміністративного суду. У червні минулого року Донецький апеляційний адміністративний суд ухвалив рішення, яким залишив без задоволення 20 апеляційних скарг на рішення Донецького окружного адміністративного суду від 2 квітня 2010 року.
XS
SM
MD
LG